Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges, hogy orvos legyek?...

Lehetséges, hogy orvos legyek? 18/L

Figyelt kérdés
Most fodrásznak tanulok, ebben az évben végzek, majd érettségizni fogok. Miből kell emelt érettségit tennem, hogy orvos lehessek (fizika, biológia, kémia)? Ezen belül is a belgyógyászat illetve a sebészet érdekel. Attól függetlenül, hogy szakiskolát végzek lehetek még orvos?
2013. ápr. 13. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de gondold meg. Az orvos nem 2-3 éves képzés mint a fodrász. Most vagy 18, az érettségi még 3 év, + 5 év orvosi egyetem+szakosodás. Majdhogynem 30 évesen leszel szakorvos, ha egyszer sem hasalsz el, ráadásul még akkor is csak rezidens leszel.
2013. ápr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6 év az egyetem és még utána szakosodsz és az még pár év és csak utána lennél szakorvos.
2013. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha sebész akarsz lenni akkor az 6 év az általános orvosi és még + 7 év a sebészeti szakosodás, szóval az 13 év + még az érettségi 3 ,szóval 18+16=34 éves lennél mire teljes sebész lennél.
2013. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Lehetsz, de csak akkor ha nagyon akarod. Tényleg jól meg kell gondolni. Én is egy 18 éves lány vagyok. Ötéves gimibe járok és csak jövőre érettségizek, mire az a szakorvos leszek, ami szeretnék, ott leszek 32 éves. De egyáltalán nem fogom bánni. Szóval ha tényleg akarod, akkor gyerünk!
2013. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat! :) Igen tudom, hogy a képzés idöbe telik ahhoz, hogy orvos lehessek de, hogy igazán jó legyek ahhoz életem végéig tanulni kell. Nagyon is érdekel apukám is egészségügyben dolgozik, ezért foglalkoztat.

Utolsó: Èn sem fogom bánni, menjunk! :)

2013. ápr. 14. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!