Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mitől függ, hogy sikeres...

Mitől függ, hogy sikeres lesz-e az átjelentkezésem?

Figyelt kérdés

Be szeretném adni az átjelentkezési kérelmemet a Debreceni Egyetem Műszaki Karára. A Bánkira jártam, de több dolog miatt gondolkodom most Debrecenben mégis (ezek most nem fontosak.) Több pontom lett tavaly, mint ami Debibe kellett. Sajnos, nem nagyon tanultam, így az eredményeim nem túl fényesek. Mit néznek az átvételkor?

Aki csak úgy mond kritizálni jönne, annak jelezném, hogy tanulni mennék vissza, nem lábat lógatni, akár Pesten maradok, akár nem.


2013. ápr. 8. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Két lezárt sikeres félév kell. Legtöbb helyen tanulmányi átlagot nézik átvételkor. Azt hogy államira át tudnak e venni külön kérdezd meg Debrecenben mielőtt elindítod a procedúrát. Bár elvi lehetőség van rá Debrecenben úgy látom.

[link]

2013. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Ez biztos, hogy két félév kell? Mert akkor nem mehetek át, mert nekem csak egy van, meg egy passzív most..

Írtam e-mailt nekik, válaszoltak is, ott ezt nem említették.

2013. ápr. 8. 14:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Debreceni Egyetem Tanulmányi és vizsga szabályzatában találtam, ide másolom neked az erről szóló részt.

9. §

/a Szabályzat 12. § (7) bekezdéséhez/

(1) Az átvétel kari feltételei az alábbiak:

- más felsőoktatási intézményből átjelentkező hallgató olyan szakra nyújthatja be átvételi kérelmét, amely szakon az átjelentkezési kérelem benyújtásakor ak-tív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik.

- az egyetem, illetve a kar hallgatója másik szakra csak országos felvételi eljárás eredményeképpen kerülhet be.

- átjelentkezés esetén két lezárt félévvel kell rendelkeznie az átvételt kérelmező-nek, amely két félév átlagában a korrigált kreditindex 3.50 legyen, és összesen legalább 50 kreditet teljesítsen.

- az átvételt nyert hallgatók tanulmányaikat az átvételről szóló határozatban megjelölt évfolyamon folytathatják. A kreditek elismeréséről - az érintett inté-zetek, tanszékek véleményének figyelembe vételével – a kreditátviteli albizott-ság dönt.

- Az átvett hallgató képzési idejébe beszámít az előző intézményben eltöltött időszak is.

- Az átjelentkezési kérelmek benyújtásának határideje minden évben: július 15. A határidő után érkezett, valamint a tanulmányi teljesítményt nem megfelelően dokumentált kérelmeket a kar érdemi elbírálás nélkül elutasítja.

- Az esetleges különbözeti vizsgákkal, egyéb kötelezettségekkel, felmentésekkel kapcsolatban a kreditátviteli albizottság kikérheti az érintett intéze-tek/tanszékek véleményét.

- Más felsőoktatási intézményből a hallgató elsősorban költségtérítéses képzésre vehető át. Államilag támogatott képzésre a hallgató akkor vehető át, ha a karon a felszabadult államilag támogatott létszámkeret ezt lehetővé teszi.

2013. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!