Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem késő 40 évesen elkezdeni...

Nem késő 40 évesen elkezdeni szakmát tanulni?

Figyelt kérdés
Az érettségim után elvégeztem egy-egy tanfolyamot, olyanokat, mint targonca vezető, vagy régésztechnikus. Majdnem mindig multiknál dolgoztam, most is ilyen helyen vagyok, de rettentően zavar, hogy nem értek igaziból semmihez. Ha valami miatt mondjuk 10 év múlva becsődöl alattam a cég akkor mihez kezdek? Kinek kell egy ötvenes pasi, akinek nincs szakmája? Ezért gondoltam arra, hogy kitanulok valami normális szakmát egy főiskolán estin vagy levelezőn, de szerinettek nem késő már? Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?
2013. ápr. 1. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő. Ahogy írtad is, bármikor megtörténhet, hogy becsődöl a cég. És ha van egy szakmád, akkor sokkal nagyobb eséllyel találsz új állást.
2013. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sosem késő! Azért célszerű olyat választani, amit tudod hogy szeretnél és hogy van jövője a szakmának. :)
2013. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha van sok pénzed fősulira, hajrá. Mert gondolom azért végeztél el tanfolyamokat, mert nem voltál túl jó tanuló és nem vettek fel.


Mostanában, amilyen megszorítások vannak a fősulin, nem tudom, mennyi esélyed van arra, hogy felvegyenek bárhová. És állatira drága


Csak azért mondom, mert én is gondolkodtam ilyenen - igaz csak egy kicsivel, de fiatalabb vagyok - de lemondtam erről. Az érettségi jegyeimet figyelembe véve lehetetlen, hogy bekerüljek, viszont sokat kellene fizetni ezért.

2013. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3 as válaszoló. Jártam egyetemre, de ahogy te is mondod elképesztően drága volt. Szegedre jártam biológia szakra, de másfél év után abbahagytam mert nem bírtam sem anyagilag, sem pedig időben, pedig a diploma amit adott volna az rengeteg dologra jó lehetett volna. Most azon gondolkodom, hogy elvégzek egy felsőfokú ápolói képzést és valahol angliában keresek állást. ápolókra mindig szükség van.

Köszi a válaszokat.

2013. ápr. 1. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Hát igen. Az a baj, hogy az én érettségi jegyeimet is csak a mostani felvételi pontokat figyelembe véve tartom esélytelennek. Anno sokkal könnyebb lett volna bekerülni. Csak akkor nem érdekelt.


Mondhatnák a szüleim, bezzeg akkor megmondtuk és nem fogadtál szót. Azóta is bánom.

2013. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


Az elején azt írtam, hogy 3-as vagyok. Na ez nem az érettségi jegyem. Csak most, hogy visszaolvastam, elég furán jött ki. :D

Amúgy 4-es lettem mindenből, de szerintem semmi esélyem.

2013. ápr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!