Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnék egyszerűen hallgat...

Hogy tudnék egyszerűen hallgatói jogviszonyba kerülni?

Figyelt kérdés
Levelezőn tanulok, amellett részmunkaidőben dolgozom. A tandíjamat most a családom fizette ki. Gondolkodom rajta, hogy jövőre elmegyek abba a városba albérletbe, ahol az egyetem van, mert lenne egy csomó szakmai diákmunka(infós). A levelező nagyon bejött, hatékony, a diákmunkák pedig leginkább teljes munkaidősek lennének. Tehát ha sikerülne munkát kapnom, elképzelhető, hogy el tudnám tartani magamat és a tandíjat is ki tudnám fizetni. Ez előrelépés lenne az életemben és szakmai gyakorlatot is szereznék, de ahhoz, hogy munkát vállalhassak, diákigazolvány kell. Ami eszembe jutott, az az OKJ-s képzés, ahova nem járnék be. Egyet már elvégeztem (sajna levizsgáztam, így a másodikért fizetni kell), de tudom, hogy nagyon lazán veszik a hiányzást. Ugyanakkor nem biztos, hogy mégegy tandíjat a nyakamba akarok venni, tehát ha van valakinek egyéb ötlete, szívesen fogadom.

2013. márc. 27. 00:15
 1/2 anonim válasza:
de, ha levelezőn vagy h-h nincsen hallgatói jogviszonyod??
2013. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A levelező nem olyan, nem fizetnek TB-t, utazási kedvezmény csak a suliba vezető útvonalra van, nem járnak a diákok utáni kedvezmények a szülőknek sem, diákmunkát nem végezhetsz. Mindenesetre már megoldódott a helyzet, így a legjobb.
2013. jún. 19. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!