Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az olvasásosom, hogy élvezzem is, és értelmezni is kellően képes legyek?

Figyelt kérdés
Az a probléma, h világ életemben nyűg volt csak az olvasás számomra, mert nehezen ment, lasan olvastam mindig is... szó szrint elfáradtam benne. A masok gondom, h sokszor masodjára is neki kell fognom, h felfogjak egy részt, mert mondjuk elkalandoztam, vagy felre olvastam. Pl vonaton nem tudnek olvasni, mert keptelen lennek koncentralni. Ill mostmar az olvasatlansagom azt is eredmenyezi, h nem olyan gazdag a szókincsem, és ez is nehezíti a megértést. 19 éves vagyok, és jó lenne egyetemre is menni, de ott nem fogok ráérni az én olvasási stílusommal tanulni, mert az az örökkévalóságig tartana. Másrészt így felolvasni se merek sosem, mert kínosnak érzem: (. Nagyin szeretnék jól olvasni. Hogyan fejleszthetném az olvasási képességemet? Mit ajánlanátok? Van esetleg tapasztalata ebben, jutott előrébb?
2013. márc. 21. 11:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél olyan témájú újságokat amik érdekelnek.
2013. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorold!

Ennél jobb megoldás nincs.


Minél többet olvas valaki, annál jobban megy neki, tehát keress olyan könyveket, amik érdekelnek.

Először rövidebbeket, egyszerűeket, nem kell rögtön a világhírű klasszikusoknak nekiesni. :)

Aztán hosszabb légvételű regényeket, amihez kitartás kell, de a nyelvezete még mindig elég egyszerű.

Ilyenek pl. a kamaszoknak, gyerekeknek szánt regények. Nem lesz ciki elolvasni mindazt, amit eddig kötelező lett volna. :)

Később is tűzd ki célul, hogy elolvasol legalább egy regényt havonta. Ennyi még elfoglalt embernek is bőven belefér. Nyári szünetben akár kettőt-hármat is. Pl. strandon, napozás közben, vagy csak a szabadban egy árnyékos padon üldögélve: remek pihenés.


Amelyik könyv nem tetszik, nem tud lekötni, azt tedd el. Később újra folytathatod, vagy elkezdheted elölről, de nem kötelező minden könyvet élvezni és szeretni!

Viszont ha találsz olyat, aminek a története leköt, akkor alig várod majd, hogy újra olvashasd.


Az nem gond, ha időnként egy-egy részt kétszer, netán háromszor is el kell olvasni, mire sikerül értelmezni. Idővel egyre ritkábban fog előfordulni, de hidd el: a legtöbb ember így van ezzel időnként.

Pl. gazdasági cikkeket, tankönyveket, recept leírásokat én is néha kétszer-háromszor elolvasok, mire felfogom, miről van szó.

2013. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!