Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az angol/német alapfokú...

Az angol/német alapfokú nyelvvizsga tényleg ilyen hosszú?

Figyelt kérdés

Ez a nyelvvizsga a munkaügyön keresztüli, únió által támogatott vizsga. (amiért fizetnek) A Katedra nyelviskolában lenne. A papíron az volt, hogy mind az angol, mind pedig a német 456 órás, heti 25 órás bontásban. Ez meg nagyon sok, mert ha most elindul még akkor sem lenne vége még júliusra sem. Aztán még csak most kell majd tesztet írni.

Ezek tényleg ilyen hosszúak? Régebben olvastam arról, hogy csak 3 hónap, de akkor hogy lehet most 4 és fél?


2013. márc. 13. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Heti 25 óra az szuperintenzív tanfolyam. Valami félreolvashattál, mert a CEF szerint kb. feleennyi tanóra elég az A2 szinthez.

Egyébként normál tempóban négy és fél hónap egy alapfokúhoz egyáltalán nem hosszú.

2013. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pedig ez volt a papíron. Időtartam 456 óra, maximum hiányozható óraszám 40.
2013. márc. 13. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a furcsa, hogy a Katedránál nem is találtam hagyományos formájú intenzív tanfolyamot...

Egyébként már csak az is furcsa, hogy az intenzív tanfolyamok rendszerint nem tartanak ennyi ideig.

2013. márc. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, most néztem én is és az alapfokúak 10 hetesre voltak írva. Kár, hogy kidobtam a tájékoztatót, pedig ez volt rajta amit írtam, biztosan nem olvastam félre. De szerintem írok nekik egy emailt.
2013. márc. 13. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy az alapfokú nyelvvizsga B1 és nem A2 (ugye, első válaszoló?). Az A2 küszöbszint, néhány helyen létezik ilyen "nyelvvizsga", de semmi egyéb, csak egy papír, hogy tudsz 2 mondatot angolul.


Másrészről azt visszakérdezném, hogy ez egy teljesen kezdő tanfolyam e? Ha igen, akkor reálisnak tartom a dolgot. Illetőleg akkor, ha ebben a 4 és fél hónapban van egy kis nyelvvizsga felkészítés is, de a kérdésedből kiindulva biztos foglal ilyesmit magában. Egyébként nem kell megijedni, ha több időt foglalkozol a nyelvvel, legalább valóban mély tudást ad és nem az van, hogy lenyelvvizsgázol és mindent elfelejtesz.

2013. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!