Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes ilyen tanfolyamot...

Érdemes ilyen tanfolyamot elkezdeni?

Figyelt kérdés

Munkaügy állná, persze közel sem biztos, hogy egyáltalán bekerülnék a kiválasztott X főbe, most még csak arról van szó, jelentkezzek-e.


Két tanfolyam van, ami szóba jöhet:

Szállodai portás, recepciós

TB és bérügyi szakelőadó


Az elsőről nem tudom, mennyire lenne hasznos, de úgy érzem, nem lennék alkalmas ilyen munkára. Gondolom egy recepciós lány nézzen azért ki jól, öltözködjön csinosan, én nem hiszem, hogy ilyen munka nekem való lenne.

A másodikról meg nem sok jót olvastam itt, meg másutt. Hogy gyakorlati idő nélkül sehova sem keresnek, stb.


Ti mit mondanátok?


2013. márc. 11. 11:25
 1/3 klopusz ***** válasza:

Szia!


Talán hülye válasznak tűnik amit mondok, de komolyan azt gondolom, hogy bármilyen tanfolyamot érdemes elvégezni, ha nem neked kell kifizetni a díjat.

Sohasem tudhatod, mikor, milyen tudásnak látod a hasznát. Ha magára a szakmára nem is érzed magad alkalmasnak, rengeteg olyan dolgot tanulhatsz, ami később jól fog jönni. Senki sem várja el, hogy abban a szakmában helyezkedj el.

Én anno a középfokú nyelvvizsgámat tettem le a munkaügyi pénzén, azóta sem használtam soha a nyelvtudásomat (német), mert sehol sem volt rá szükségem.


Remélem, segítettem.

2013. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A nyelv valahogy más, azt én is elkezdeném. Angolból szeretnék majd középfokú nyelvvizsgát, van is hozzá tudásom.

De sajna angolból és németből alapfokút indítanak csak, abból meg max a német lenne hasznos. De azzal úgy vagyok, 9 évig tanultam, mégsem bírtam megtanulni, akkor a tanfolyam már nem fog segíteni. Utálom azt a nyelvet és nincs érzékem hozzá.

2013. márc. 11. 11:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden lehetőséget ki kell használni ami ingyen van!

Ha elvégzed a Bérügyi okj-t, attól még elhelyezkedhetsz más szakmában is. Pl. lehetsz vele titkárnő, asszisztens, adminisztrátor is... stb. Ilyen munkáknál előnyként fogják kezelni a végzettséged!

Egyébként nem mindenhol elvárás hogy egy recepciós hú de csinos legyen. Megnézel egy iskolai portás-recepcióst, azok sem szoktak olyan jó megjelenésűek lenni.

2013. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!