Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni de mi a...

Orvos szeretnék lenni de mi a helyzet a boncolással?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, de nemtudom hogy bírnám e a boncolásokat,sebeket stb.. Alapvetően tudom magamról hogy bírnám de mivan ha gyakorlatban mégsem? Hogyan derítsem ki? Ha mégse bírnám akkor van rá mód hogy erősödjek benne?

2013. márc. 5. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan már. Miért ne bírnád? Nálunk 200 emberből egynek se volt baja. Ha meg még sem bírod, akkor majd megszokod. Ennyi:D
2013. márc. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:)) Csak mert alapvetően olyan vagyok hogy nem zavar, megbirom csinálni ( már állatott is boncoltam ) de nemtudom hogyha ott élőben sztől szemben van egy ember és vágjam fel hogy akkor nem e lenne furcsa.
2013. márc. 5. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát furcsának lehet furcsa lesz, de majd megszokod. Meg nem arra figyelsz, hanem a dolgodra. Felesleges ezen parázni.

Egyébként is...első évben tartósított tetemek vannak. Nincs vér, kb. úgy néznek ki, mint egy bábu.

Harmadévre meg (akkor már patológián "rendes" boncolás van) megszokod a vért is, meg a szerveket is.

Ne parázzál, totál felesleges:D Én még olyat nem hallottam, hogy vki emiatt hagyta volna ott az orvosit:D

2013. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 reptoid ***** válasza:

Ahogy előttem mondták, nem gázos az elején. Nálunk sem lett senki sem rosszul, bár valamelyik nap láttam egy csajt a boncterem környékén, ahogy ketten támogatták a liftbe gyorsan. De mivel valazeg nem aznap látott tetemet először, lehet hogy csak az előző esti buli utóhatása volt :D

Inkább esetleg a tetemek szaga, ami kicsit fura lehet, de meg lehet szokni. A plasztinált prepik szinte teljesen műanyagok, szinte gumisak. Aztán nekünk volt olyan is, ami egy túlsütött húsra emlékeztetett :D, az nem tudom, hogyan volt tartósítva. Amikor ott vagy a tetem fölött egyáltalán nem azon gondolkozol, hogy ez egy ember volt, max a legelején egy picit. Engem inkább akkor érintett meg a dolog, mikor késődélutan mentem az épület előtt, és látni lehetett a villanyfénynél, hogy mások is ott dolgoznak rajtuk. Hogy bakker ott egy ember fekszik, és 10-en ott állnak körülötte.


Vágnod, vagdosnod neked nem kell semmit, azt általában a gyakvezetők csinálták, nehogy valamifontos képletet elvágj. Inkább csak lekapirgálni a bőrt, zsírt, fasciát, szépen láthatóvá tenni a képleteket. De ezt sem muszáj. Mindenhol vannak, akik szeretik csinálni, azok általában elmütyűrködnek, a többiek meg elvannak maguknak. Szóval semmi sem kötelező. Mire rendes sebekkel, vérzésekkel találkozol, már meg fogsz edződni.


A patkó sokkal jobb lesz. Anaton csak matattok óvatosan azokkal a kis 2-3 centis szikékkel, patkón meg kb. ilyen henteskéssel aprítjátok a szerveket :D Az agyhoz meg rendesen volt vágódeszka, még morzsálódott is, mint valami száraz kenyér.


Én pl. nagyon idegenkedem a tűktől, de főleg a vérvételtől, de ígysem volt vészes. Nyári gyakra meg naná, hogy kardiológiára mentem :D

2013. márc. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!