Mi a helyzet BME-n? Oda szeretnék menni továbbtanulni és lenne néhány kérdésem. Lejjebb.

Figyelt kérdés
Villamosmérnöknek készülök, jelenleg 11.-es vagyok, elektrotechnika szakon. Van elméleti, gyakorlati óránk, műszaki infónk és műszaki rajzunk is. Technikumot is el szeretném végezni továbbtanulás előtt. Ezek sokat segíthetnek majd? Ha valakinek személyes tapasztalata van, mennyit kell tanulni?(vizsgaidőszakban vagy egyébként egy nap?) Felvehetik az embert nyelvvizsga, emelt szintű érettségi nélkül is? Gondolom a matek és fizika tantárgyaknak nagyon jól kell menniük, ezzel nincs is gondom, matekból emelt szinten szeretnék érettségizni, de ha úgy jönne ki, hogy jobban megérné, akkor mégiscsak középszinten mennék.

2012. dec. 20. 23:14
 1/4 Vadmeggy ***** válasza:
100%

Harmadéves villamosmérnök vagyok a BME-n.

A szakmai tárgyakat felejtsd el. Az első pár évben nem fogsz vele sokra menni. Haveromat úgy vágták ki az egyetemről, hogy szakmai OSZTV 12ik lett elektrotechnikából. Matek fizika elég fontos, de én mindekettőből közép szintű érettségivel kerültem be (2 nyelvvizsgával). A matek szerintem annyira nem vészes. Ha az alapok megvannak, akkor nagy baj nem érhet. A fizika viszont már elég húzós, főleg hogy egyenes félévben rémszar a tanár. Engem elsőre meghúztak fizikából, de keresztféléven 3 szor jobban megtanították és a követelmények is alacsonyabbak voltak. Az első félévben a programozás lesz nagyon kemény. Különtanár/segítség nélkül vért fogsz izzadni, vagy megbuksz. Érdemes egy kicsit a C- nyelvvel ismerkedni még egyetem előtt, mert nagyon nagy szívás :D.


A tanulás mennyisége relatív. Szerintem ha jó fejed van ne m kell sokat tanulnod. ZHk előtt 1-2 nap vizsgák előtt meg 2-3-4. Ez lehet több is, de kevesebb is. Tárgy válogatja. Van, hogy egy tárgyból 3 szor mész zhzni mert megvágnak, de ha kitartó vagy és nem adod fel, akkor sikerülhet. A VIKen nagyon könnyen buktatnak. Ehhez hozzá kell szokni. Ha feladod az első vagy második bukott zh után, akkor vége.

2012. dec. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vadmeggy ***** válasza:
100%

Ezt lefelejtettem:

A matek meg a fizika tárgy nem nehéz. Viszont a tárgyak amik rájuk épülnek már annál inkább. Itt a tárgyak 70%-a matematika. A jelek és rendszerek, a méréstechnika, az elektromágneses terek nagy része matek.

Én ezt sajnos nem tudtam előre, így elég felületesen tanultam meg a matematikát első évben és most bánom, mert 2 szer kell ugyanazt megtanulnom.

2012. dec. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Bátorításként: mindent az alapoktól kezdve tanítanak, ráadásul első évben fel lehet venni olyan választható tárgyakat ahol a középiskolás fizikát,matekot ismétlik át ( mindent ami szükséges lehet az egyetem során). Én azt mondom próbáld meg! Az önbecsülésednek az tesz a legjobbat ha szívvel lélekkel belevágsz. Nem az ha inkább máshova mész és azon bánkódsz, hogy "mi lett volna ha...". 3. éves infós vagyok a BME-n és azt tapasztalom, hogy a hozzáállás sokkal fontosabb, mint,hogy ki honnan jött és mit tanult középiskolában.
2012. dec. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 30. 01:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!