Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha író szeretnék lenni milyen...

Ha író szeretnék lenni milyen egyetemi szakra érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 27. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Magyar szak, vagy pszichológus, vagy bármi, ami érdekel. Örkény István pl. vegyészmérnök volt és gyógyszerész, és közben egyik zseniális írónk.

Ha megnézed, milyen szakokon tanultak a nagyok, Babits, József Attila, Radnóti, stb. magyar szak és nyelv szakok, esetleg filozófia. :)

2013. febr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is író leszek - méghozzá híres:) -, de nyelvszakra megyek. Nekünk annyi előnyünk van, hogy bármit tanulhatunk. Annyi a lényeg, hogy legyen egy bizonyos szintű tudásunk, műveltségünk.

Én egyszer elküldtem egy kéziratomat egy kiadónak, vissza is írt, hogy jaj de jó, adjuk ki, kezdjek gondolkodni a borítón, meg stb, aztán rájött, hogy mennyi idős vagyok és hogy még érettségim sincs, nemhogy diplomám, és úgy elhajtott, mint egy óvódás hülye gyereket, aki most tintázta össze a méregdrága öltönyét. Szóval az a vicces, hogy ha nincs diplomád, nem vesznek emberszámba a kiadók, legalábbis én ezt szűrtem le. Azért kell tanulnia egy írónak, hogy komolyan vegyék, meg aztán a műveltség sem utolsó. Nem aszerint válassz szakot, hogy miből lesz majd sok pénzed, hanem hogy mi ad neked tudást. Mert Te úgyis az írásból fogsz megélni, nem?:) Fő a pozitív hozzáállás.

2013. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Olyanra, amiből meg tudsz élni. Írásból aligha, mégha veszik is a könyveidet.
2013. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem magyar viszonylatban kell gondolkodni...
2013. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha meg ne magyar viszonylatban gondolkozzon, akkor végképp nehéz helyzetben van. Elég kevés esély van arra, hogy valaki fantáziát lásson benne, lefordítsa angolra a regényét, aztán még befektessenek abba, hogy külföldön reklámozzák, miközben sokszor a szerőnek kell befektetnie egy itthoni kiadáshoz.

Szóval azért egy életet erre feltenni meggondolatlan volna.

2013. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Meggondolatlanság lenne feltenni az életét az álmára? Ez tipikus magyar felfogás. Magyarországon sok kiadó elvárja, hogy finanszírozd a saját könyvét kiadását, aztán meg kapsz pár nyomi %-ot honoráriumként, de külföldön ez nem így megy. Ott ha fantáziát látnak benned - és miért ne látnának? -, akkor kapsz előleget is és a reklám már alap. Itthon nincs igény a magyar szerzőkre, de sok magyar külföldön futott be, lásd Lőrincz László (=Laslie L. Lawrence), aki például töri-mongol szakot végzett. J. K. Rowling meg azt hiszem francia-ókori tudományok szakos volt, tehát... Aki író akar lenni, azok sokszor bölcsész kart végeznek.
2013. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ez tipikus magyar felfogás."


- Ez meg tipikus válasz.


Lőrincz L. László nyelvész, tanár az ELTE-n. Csak később futott be íróként. Ettől még kissé messze van a kérdező.


Rowling leglaább titkárnőként dolgozott már előtte, nem napi 8 órában volt írónő. De ami fontosabb, hogy anyanyelve világnyelv.


Arról beszélek, hogy kell egy biztos háttér. Én is dédelgettem álmokat, mekkora zenész leszek, de beláttam, egyáltalán nem osotba dolog egy biztos háttér.

2013. febr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, igyekszem megtalálni a hozzám illő szakot. Tudom, hogy nem hoz fix keresetet, de nem is az a célom. Szeretem csinálni, és sok támogatást kapok a folytatásra, nem akarom elpocsékolni a tehetségemet ha már oly sokan mondták hogy próbáljam meg. Mindemellett természetesen lesz mindennapos állásom, fél éve keresek, de itthon ez is nehéz feladat. Addig pedig legalább kihasználnám az időmet. Aztán ki tudja, mivel érek el nagyobb karriert.

Második válaszoló, remélem nem kell sokat várni a művedre! :)

2013. febr. 27. 17:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Oh, majd szólok, aztán vedd meg, hadd gazdagodjak. :D
2013. febr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vice versa ;)
2013. febr. 27. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!