Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programozó informatikus és...

Programozó informatikus és matematikus mellé mit jelöljek 3. nak?

Figyelt kérdés
fizika nem ment valami fényesen soha
2013. febr. 25. 20:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
egyetemen gondoltam persze :D
2013. febr. 25. 20:32
 2/13 anonim ***** válasza:

Olyat, ami érdekel. Ha ilyen nincs, ne jelölj semmit.

Egyébként még egy mérnökinformatikus lenne hasonló.

2013. febr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi. hát de igazából a programozás sem érdekel annyira nagyon... de abba meg több a pénz mint a matematikusba... wááá nemtom. mérnökinfó sztem azért nem, mert ott sok a fizika
2013. febr. 25. 20:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor eszedbe ne jusson arra a szakra menni. Ha nem érdekel, nem fogsz belőle megélni; pénzt csak az kaszál belőle, akinek jól megy.
2013. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
most nem úgy értem, hogy nem érdekel, mert érdekel. csak nem annyira, hogy meghalok érte...
2013. febr. 25. 20:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Mért te meghalnál valamelyk szakért? OMG
2013. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
épp ezaz h nem -.-
2013. febr. 26. 16:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor jelentkezz egy adott szakra, ha van megfelelő tudásod hozzá. Mivel alá kell írnod, a szerződést, így képzési idő+1 év alatt el kell végezned az adott szakot.

Tehát, te programtervezőre szeretnél menni, nem egy könnyű szak, és elég drága. Tehát, ha van fölös legalább 500000 Ft (akár ennél több is kellhet) kidobni az ablakon, amit majd vissza kell fizetni az államnak, mert kiestél a képzésből, akkor hajrá. Tapasztalatból mondom, hogy akik így álltak neki a szaknak, hogy ez k*rvakirály hát mennyi pénzem lesz programozó ként, az első félév után otthagyták.

Nekik még lehetett, mert nem volt szerződés. 2012-től is lehet, csak akkor nem ingyen.

Ez tényleg csak egy "baráti" jó tanács volt, csak tudom, hogy sajna nem kaptok elég tájékoztatást, ezzel a felsőoktatási rendszerrel kapcsolatban.


Továbbá már programtervező matematikus szak megszűnt.

2013. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

szia köszi a választ, de már eldöntöttem, hogy minek megyek :) nem annak :)

mellesleg csak a képzési idő + egy évem van? :S

(a kérdést meg úgy érettem, hogy programozó informatikus és sima matematikus)

2013. márc. 1. 15:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Értem. Mit választottál végül?

Igen, sajnos 2012-től ez a rendszer van, ha képzési idő+ 1 évnél többet jársz, akkor sajna az eddig képzésednek egy bizonyos jogszabályban meghatározott összegét ( ha jól tudom felét) ki kell fizetned.

2013. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!