Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 éves vagyok és jövőre el...

Beastmode kérdése:

20 éves vagyok és jövőre el szeretném kezdeni a pincér szakmát. Hány éves korig ingyenes az első szakma?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 22 éves korig ingyenes, az az jelenti hogy 22 éves koromig el kell végeznem az adott szakmát, vagy hogy 22 éves koromig elkezdhetem azt tanulni díjmentesen?

2013. febr. 16. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Most babráltak a dolgokkal és az OKJ-t 21 éves korig lehet ingyen, nappalin (!) tanulni. Ergo 21 éves korodig kell elkezdened. De lehet azután is ingyenes egy bizonyos alapítványnak köszönhetően (KOTA), csak nem nappalin, hanem estin.
2013. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:) De ez arra is vonatkozik hogy ha én szakközépiskolában szeretném letenni 2 év alatt? Csak mert az nem OKJ-s
2013. febr. 16. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:
nincs mit. :) az más! ha nem okj-s, csak középiskolai továbbképzés, akkor minden előfeltétel nélkül mehetsz rá az érettségi után.
2013. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem:) Azért kérdezem mert idén kezdte el barátom a szakács szakmát és beiratkozásnál tavaly nyár elején,(mikor 19 éves volt) Mondták hogy most még belefér mert így 22 éves koráig betudja fejezni de idén már nem kezdhetné el :S Én meg olyanokat hallottam hogy 22 vagy 23 éves korig lehet Elkezdeni ingyenesen az első szakmát Középiskolában. De az iskola biztos megmondja madj :D
2013. febr. 16. 23:21
 5/6 anonim ***** válasza:
húha, akkor lehet,hogy hülyeséget mondtam, annyira megkavarták a dolgokat... a legbiztosabb, ha rákérdezel! :)
2013. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen:) De azért köszönöm
2013. febr. 17. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!