Az anglisztika alapszak mennyire durva?
Figyelt kérdés
Angol tagozatos gimnazista vagyok, és természettudományos szakon fogok továbbtanulni. Az érdekelne, hogy ha felsőfokon vagyok angolból, mennyire nehéz az anglisztika, mert arra gondoltam, hogy azt a 130 valahány ezret kifizetném félévente, és ott olyan nyelvtudást szereznék, amivel ki tudnék menni külföldre valami pályázat útján a természettudományos diplomával elhelyezkedve. Ne oktassatok ki, még nem voltam egyetemista, tudom, hogy egy szakot is nehéz elvégezni, de ezért kérdezem, hogy hátha valaki csinálta már így vagy hasonlóképpen!2013. febr. 15. 20:43
1/15 anonim válasza:
Kinek, hogy, DE... az anglisztika szak NEM nyelviskola! Ha a nyelvet akarod fejleszteni, menj ki külföldre, ne nyelvészetet és irodalma tanuljál angolul.
Annak a tervnek, amit leírtál, az égvilágon semmi értelmét nem látom.
2/15 A kérdező kommentje:
Minek, hogy a 130 ezreket nyelviskolába fizetem és alig tanulok valamit? Profi nyelvtudással szeretnék külföldre menni majd.
2013. febr. 15. 20:51
3/15 anonim válasza:
Kicsit kaotikus, a rengeteg féle kurzus miatt. Sokan beiratkoznak 1 évre aztán lelépnek.
4/15 anonim válasza:
"Minek, hogy a 130 ezreket nyelviskolába fizetem és alig tanulok valamit? Profi nyelvtudással szeretnék külföldre menni majd."
- Nem érted, hogy 1. nem nyelviskoláról beszéltem, ami egyébként nem feltétlenül 130 ezer egy félévre 2. a nyelvtudásod csak akkor fejlődik a szakon, ha egyébként is tanulsz?
Nem a levegőbe beszélek, kijártam a szakot. De ha nekem nem hiszel, menj csak a fejed után, aztán majd megszívod...
5/15 anonim válasza:
Te hülye vagy lányom, anglisztikán az angol kultúráról tanulsz, a nagyját angolul, tehát nem nyelvtant és beszédet tanulsz, mert oda már alapból úgy vesznek fel, hogy elvileg tudsz angolul. Tehát, anglisztika alapszakra emelt angol érettségi kell plusz egy nyelvvizsga, legalábbis a normális iskolákba. És az már angol tudás. Tehát csak úgy vesznek fel ha tudsz angolul. TEHÁT nyelviskolába menj mielőtt anglisztikára mennél, és ebből következik, hogy nem is érdemes anglisztikára menned csak amiatt, mert te ki szeretnél menni egy másik szakos diplomával, ezzel is elvéve mások elől a lehetőséget. /anglisztika szakos tanuló/
6/15 A kérdező kommentje:
Látom problémáid vannak a szövegértéssel. Idézem magamat: "Angol tagozatos gimnazista vagyok, és [...] Az érdekelne, hogy ha felsőfokon vagyok angolból, mennyire nehéz az anglisztika" Egyébként elmondanám, hogy az ország egyik legjobb gimnáziumában tanulok (több országos listán is a TOP5-ben van), úgyhogy tudom mit jelent sokat tanulni. Ismerek egyébként olyat aki egyszerre végez két szakot, és nem egy zseni. Azt figyeltem meg, hogy azok az egyetemisták gondolják magukat istenkirálynak, akik még egy szakot is nyögvenyelősen tudnak elvégezni, és ők osztják ki a tanulni vágyó gimnazistákat, hogy úgyse megy nekik, mert túl nehéz. :D
2013. febr. 16. 14:14
7/15 hunbula válasza:
Én a rekordtartó voltam gimiben angolból. A legjobb. Iszonyatosan megbántam az anglisztikát(amerikanisztikát), béna és fölösleges a dolgok 80 százaléka. A kétszáz pontos fizetősökre van belőve (tudom, azóta emelték, de a lényeg változatlan). Többet fejlődök ha addig elolvasok egy könyvet mint amíg benn vagyok órán. Volt olyan tanárom is, akinél lényegesen jobban tudtam angolul. Annyi pénzért menj inkább külföldre, legalább a diplomád többet fog érni mint az itthoni. Úgy hallom, Dánia kijön havi százötvenezerből.
8/15 anonim válasza:
Érdekes módon az én válaszomra nem reagáltál a nagy szövegértéseddel.
9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást. Azt hittem akkor is megtanulok, ha csak beülök és nézek ki a fejemből... -.-"
2013. febr. 17. 15:43
10/15 anonim válasza:
Szia. Ha angolból annyira jó vagy mint mondtad, akkor nem nehéz. Az órák angol nyelven mennek, de ha valaki nem ért valamit akkor azt a tanár elmondja magyarul, hogy jobban megértsd. Szóval ne hallgass senkire, aki nyelviskolába akar téged küldeni mielőtt oda mész. És NEM KELL NYELVVIZSGA hozzá, mert elég az emelt érettségi. A tandíj iskola függő pl NyF-en 140 ezer. Itt nem a nyelvet tanulod, hanem csak fejleszted, főleg ha angol anyanyelvű tanárod is akad majd mert ő nem fogja tudni elmondani a dolgokat magyarul, hanem megpróbálja minél jobban körül írni és abból könnyen rá lehet jönni... - az ilyen tanár órája nagyon poénos, főleg ha kéri némelyik szó magyar megfelelőjét és ő próbálja kimondani- Anglisztikán nyelvhasználatot tanulhatsz, ugyan úgy tanulod a nyelvtani dolgokat, beszédgyakorlat, irodalmat, kultúrákat, fonetikát, lexikológiát, szövegértés, stilisztika and so on. :) Ha fel is vesznek államira akkor alá kell írnod (legalábbis jelenleg) egy hallgatói szerződést, ami röghöz köt, így nem tudsz kimenni csak ha ledolgozol itthon 6 évet(csak alapszak esetén) vagy visszafizeted a tandíjat. Én is ezt tanulom önköltséges finanszírozási formán, amit persze nem bánok, mert nem akarok itthon maradni. Szerintem nem bánnád meg, ha erre a szakra jönnél. Csak az a baj, hogy sokan lenézik a bölcsészeket és előszeretettel szeretnek minket pocskondiázni. Remélem tudtam segíteni :) Ha kérdésed van írj nyugodtan :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!