Pannon Egyetem kémia alapszak VAGY Szegedi Egyetem kémia alapszak?
Valamivel konkrétabbá tehetnéd a kérdést, mert ez így elég általános. Pl hol laksz, miért pont ezt a kettőt választottad ki (ezt csak a nagy távolság miatt kérdem) stb.
Én PE-s kémia alapszakos hallgató vagyok, és csak ajánlani tudom. A PE a dunántúli felsőoktatás központja, és már a kezdetektől 1949-es alapításától fogva vegyipari egyetem. A laborok modernek, jól felszereltek. A kémia oktatás terén mindenképpen dobogós az országban, sőt a tanáraim azt mondják, hogy itt erősebb a kémia mint az ELTE-n, amit ugye a legjobbnak tartanak. Én bejárós vagyok, de vannak kolis szaktársaim, és elmondhatom, hogy a Magister és a Központi koli nagyon színvonalasak, ráadásul mindkettő 5-10 percre van az egyetemtől. A tanárokkal nekem még nem volt semmi bajom, és kémiásokat tanító tanárok között nem is nagyon tudok véreskezűekről. Inkább az a jellemző, hogy nagyon segítőkészek azokkal a diákokkal szemben akik nem melegedni járnak be előadásra. Pl bármelyik tanárt lehet "zaklatni" előadáson kívül kérdésekkel, és nem hajtanak el. Amúgy a tanárokon (akik engem eddig tanítottak) mindig látszott, hogy a tárgyat amit oktatnak, értik és szeretik is.
Ha van még kérdésed írj nyugodtan, és ha tudok válaszolok :)
Szia először is köszönöm a választ. Mezőtúri vagyok. Azért ez a kettő mert a szegedi tudom, hallottam hogy nagyon jó egyetem, ott tanult a kémia tanárom is, és csak ajánlani tudta Szegedet...és ez lenne nekem közelebb. De nézegettem a többi sulit is, Pestre nem szeretnék járni....Pécsen voltam az egyetemen..nagyon tetszett de nagyon messze van. A Pannon Egyetem sincs közel, de a közeben dolgozik a barátom (nem ez az elsődleges szempont)...olvasgattam és nagyon megtetszett a PE...a koli is jónak tűnik.
További kérdésem esetleg még az hogy milyen ösztöndíjak vannak? Olvastam hogy viszonylag kevés diák van a kémia szakon és hogy ez tök jó mert így kis csoportban könnyebben lehet tanulni, ha van esetleg vmi ami nem megy jobban segítenek az oktatók.És hogy ez tényleg így van-e?
Illetve mennyire kemény a matek?
A PE-n tényleg nagyon jók a kollégiumok. Négy koli van veszprémben ha jól tudom, a Magister, a Központi, a Várfok, és a Jedlik. A Magoster a legújabb, ez nagyon jól fel van szerelve, nagyon szép. Egy szépséghibája van (bár ez lehet, hogy valakinek pozitívum) kb 20 méterre van tőle a fő egyetemista szórakozóhely a DC. Konkrétan van olyan ablak ami arra néz. Szerdánként van ott buli ha jól tudom, és olyankor nincs épp csend. De az olyan szobákat amik túl közel vannak általában el lehet cserélni GTK-sokkal (gazdaságtudományi kar). Nekik úgyis fontosabb a buli mint a tanulás. Amúgy a Magister kb 4-5 percre van a felső kampusztól, szóval nehéz elkésni :D A Központi is nagyon jó, legalább olyan jól fel van szerelve mint a Magister, csak itt nincs diszkó a közelben. Viszont ott van két percre az egyetemi menza, illetve innen meg 4-5 percre van az alsó kampusz. A két kampusz között max 10 perc a távolság. A Várfokot nem ismerem annyira, annyit tudok hogy ez a legcsendesebb, se ha jól tudom a legdrágább is. A Jedlik egy szakkollégium, itt nagyon jól lehet tanulni, mert csak olyanokat vesznek fel akik tanulni mennek az egyetemre. Az árakat sajnos nem tudom, de azt neten úgyis meg találni.
Hát alapvetően 3 ösztöndíj van: alaptámogatás, szoctám, tanulmányi ösztöndíj. Az alaptámogatás egyszer igényelhet az első félévben 50-60 ezer körül van; a szoctám max pont esetén 23800; ösztöndíjat 3,0 felett adnak, azt sajnos nem tudom, hogy mennyit, de talán 40 körül van az 5,0-s.
Annyira kevés diák van, hogy az én évfolyamom 38 fővel kezdte tavaly, és azóta vagyunk 34 körül (a vegyészmérnökök 130-ával szemben). De azt mondják, ez több mint az átlag. Ez tényleg jó amúgy, mert mindenkit ismersz a szakon, és tanulni is jobban lehet csoportosan aki azt szereti (én speciel jobban szeretek egyedül); meg az órákon sincs heringparti. Az oktatók tényleg nagyon segítőkészek, ha bármi gondunk van órán kívül megkeressük őket, és elmagyarázzák amit nem értünk. Az egyik legkorrektebb tanár a mérnöki kar matek analízis elmélet tanára. Ő például vizsga előtt mindig küld egy csomó régi vizsgát meg uv-t meg mindenféle feladatlapot, hogy tudjunk gyakorolni, ráadásul nagyon szépen ír, és minden definíciót meg mindent felír a táblára :D Szóval olyan az órai jegyzetem mintha kódexből másoltam volna ki. A Radiós tanárok is nagyon jó arcok, a legtöbbjük azt is mondta, hogy nyugodtan tegezzük őket, mondjuk nekem erre nem nagyon áll rá a szám :D Igazából nem is jut eszembe olyan tanár akit ne szeretnék.
Amúgy szerintem nem kemény a matek. Két félévig van matek BSc-n és egy félévig MSc-n. Ha valaki megtanul jól deriválni, akkor 2-sel ugya, de az első két féléves matek megúszhatja. Igazából annyi a titka, hogy sokat kell gyakorolni (az integrálást is). A deriválás egy teljesen mechanikusan csinálható dolog, az integrálásnál viszont már gondolkodni is kell (de nem túl sokat). Más matek kémia szakon nincs, max ha felveszed szabadon válaszhatónak. Azt is megkockáztatnám, hogy az első félév nehezebb mint a maásodik (relatíve) mert ott még nagyon sok az újdonság, de ha azok megvannak akkor a többi már könnyebb.
Amúgy vegyész MSc-re max 15 embert vesznek fel, és ez jól mutatja, hogy azért van rendesen lemorzsolódás a 6 félév alatt. Ennek viszont szerintem inkább az az oka, hogy az alacsony ponthatár vonzza az olyan embereket is akiknek köze sincs a kémiához.
A kémia tanáraink azt szokták mondani, hogy a PE-n a legjobb a kémia oktatás az országban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!