Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb, állatorvosi...

Melyik a nehezebb, állatorvosi vagy BME építész? Mennyi időt, energiát vesznek el?

Figyelt kérdés

Örülnék egypár érvnek/ellenérvnek :)

Előre is köszönöm!


2009. szept. 2. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég sokat írtam már itt a BME építészről, keress rá. Az összes időd és energiád elviszi, de a legtöbben mégis szeretettel csináljuk. Éjszakákon át kell rajzolni, számolni, tervezni, gondolkodni, minden téren topon lenni. Bírni kell a kritikát és az éjszakázást.


Az állatorvosihoz is legalább ennyi kitartás kell, csak más fajta. Ott rengeteget kell tanulni, magolni. Arról bővebben nem tudok nyilatkozni.

2009. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
22%
sztem ha ilyen motivácioval indulsz, hogy vagy épitész vagy orvosi, akkor te csakis egy stréber kislány lehetsz ,akinek a szülei megmondták, hogy csak ilyen menő szakmát válaszhatsz.és hidd el, hogy ha ilyen lett az életed, akkor te valoban végigstréberkednéd bármelyiket ezek közül.probáld ki mondjuk a gépész szakot, lehet, hogy oda má kevés lenne a magolás.(mondjuk lehet mondani, hogy a férfiak se lennének jók óvódai gondozónak)
2010. ápr. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért rontasz neki ennyire? Én is hezitáltam az építész és az orvosi között. Nem azért, mert stréber voltam, hanem mert olyan személyiségem és érdeklődésem van, hogy mindkettőt teljes szívvel tudtam volna csinálni. De azért csak megállom a helyem műszaki pályán, méghozzá nem is rosszul.
2010. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 01:15-ös, bár valószínűleg nem fogod ezt elolvasni...


1. a szüleimnek semmi beleszólásuk sincs abba, hogy mi legyek, ha rajtuk múlna, akkor jogi egyetemre mennék...


2. a stréber jelzőt nem tudom mi alapján aggatod rám, mert bár nem tudhatod, hogy olyan ember vagyok aki első hallásra megjegyez mindent és egész gimnázium alatt a töri volt az egyetlen tantárgy ahová egyáltalán tanulnia kellett... de ennek ellenére még ha valaki olyan típus is, hogy tanul, az nem az ő hibája, nem lehet mindenkinek jó a memóriája és igenis becsülendő ha valakiben van annyi szorgalom, hogy nem adja fel, mondván, hogy nincsenek jó képességei, hanem lenyomja a seggét és megtanulja... hozzátenném, hogy szerintem egyik szakma se a magolásról szól, mert hiába tudja egy állatorvos hogy mit kellene csinálni, ha nem forog elég gyorsan az agya és nem őrzi meg a hidegvérét... és hiába tud mindent egy építészmérnök, ha nincs képzelőereje hogy valami újat hozzon létre...


3. a motiváció simán az, hogy érdekel az építés meg az alkotás, és szeretem az állatokat és segítés-függő vagyok... de nyilván neked elképzelhetetlennek tűnik, hogy valaki csak simán érdeklődésből és odaadásból válasszon egy szakmát, azért mert szívét-lelkét beletéve csinálná, nem pedig azért mert "menő" vagy jól keres (hozzátenném, hogy egyikkel se keresném magam halálra, mert 1. se anyagi hátterem amiből egy állatorvosi rendelőt nyithatnék, 2. se kapcsolatok, hogy jól fizető nemzetközi cégeknél dolgozhassak pl.)


úgyhogy még egyszer kikérném magamnak a stréber jelzőt.... sőt, azoknak is, akik tényleg egész nap tanulnak, mert elég sokan példát vehetnének róluk a szorgalmuk és kitartásuk miatt...


12:29-nek köszönöm :) Végül egyik se lett, nem bírom a kritikát eléggé ahhoz, hogy építészmérnök legyek... úgyhogy orvosira jelentkeztem :)

2010. ápr. 4. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha műszaki beállítottságú vagy, könnyebb az építészeti. Kevesebb lexikális tudás, de nagyon-nagyon sok műszaki tárgy és beadandó lesz. Egy humán beállítottságúnak aki imádja a bioszt és mindene, hogy állatokkal foglalkozzon egyértelmű az állatorvosi. Olyannak, aki nem rajongott értük mindig és nem tud bánni velük, vagy csak közepesen érdekli a biosz, felejtős. Irtó sok dolgot kell az első félévtől magába szívni az embernek: az anatómiát a-z-ig, elég komoly biokémiát, stb...Nem árt a jó nyelvérzék. Más tárgyak kellenek a bejutáshoz,állatorvosoknak biosz és kémia (mindkettőben nagyon-nagyon jónak kell lenned!) építészmérnöknek matek, fizika(szintén 5-5:-))... Arra számíts, hogy dolgozni egyik mellett sem tudsz majd és egész évben folyamatosan kell tanulni. Milyen érdeklődésű vagy?

2010. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!