Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tantárgyaknak kell jól...

Milyen tantárgyaknak kell jól mennie ha építő/építészmérnök szakra szeretnék továbbmenni? Illetve melyik keres többet és külföldön/belföldön melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ezt tanulom, szal sokat nem tudok róla, de van építészmérnök hallgató haverom és tőle hallva tantárgy ami kell: fizika, matek, és rajztudás.
2013. jan. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Építőmérnöknek fizika, matek, műszaki érzék, kitartás és kemény lelkierő kell.


_jó_ Építésznek: arányérzék, átlagosnál jobb jártasság és érzék a matekhoz, fizikához (de nem lesz kemény matek meg fizika), ügyes rajzolás, gyakorlatias gondolkodás, formaérzék, kreativitás, tájékozottság, műveltség (vagy erre igény), nyitottság.

2013. jan. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Építész: matek, fizika vagy építészeti alapismeretek a felvételi tárgyak + kell rajz alkalmassági. (ha felkészítőre jársz menni fog az alkalmassági) Igazából logikus gondolkodás fontos hozzá, az sem árt, ha tudsz fogalmazni, és "belemagyarázni" (mint irodalmon a verselemzés). Mateknak inkább a geometria rész a fontos, hogy térben könnyen megérts dolgokat. Az építészethez kell egy kis művész véna is, hogy megértsd mit is akarnak a tanáraid. :)


Építő: matek, fizika de ott asszem lehet informatika meg talán még más is a felvételi tárgy. Sokkal tárgyilagosabb.


Az építész házat tervez, az építőmérnök utat, hidat, alapot. Az építészek inkább rajzolnak (körzővel, vonalzóval), az építőmérnökök többet számolnak, de mind kettőn van mind kettő. Összefoglalva szerintem ha nem szereted az irodalmat, és nem értékeled a művészetet akkor inkább válaszd az építőt, ha fordítva, vagy jól tudsz rajzolni akkor az építészt. (Elhelyezkedés és fizetés szerintem hasonló)

2013. jan. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából rajz tehetségem nincs sok(tehát ilyen emberek rajzolása stb), de a műszaki rajzokat mindig is szerettem. Vonalzóval és körzővel szerkeszteni, rajzolni nagyon szeretek és általános iskolában is megjegyezte a technika tanár, hogy nagyon szép letisztult műszaki rajzokat készítettem. A matek az megy(legalábbis eddig csak az emelt szintűekkel vannak problémáim de még csak harmadikos vagyok), fizika meg az is úgy ahogy megy(4-es, 5-ös). Szeretem a művészetet. Akkor most szerintetek melyik? :D Vagy el lehet mind a kettőt végezni esetleg egyszerre vagy külön külön?
2013. jan. 28. 16:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudod egyszerre elvégezni. Hát nézd meg, mit csinál az egyik meg a másik és döntsd el, melyikhez lenne több kedved.


Az építőmérnök is elég szerteágazó, foglalkozik mélyépítéssel (metrok, alagutak), nagyobb létesítményekkel, statikai tervezéssel, útépítéssel, de van olyan építős szakirány, akik vízépítéssel (gátak pl.), vasútépítéssel, infrastruktúrával.


Az építészmérnökök között van, aki épületek építészeti tervezésével foglalkozik, van, aki műszaki tervezéssel (épületszerkezettan, energetika), van, aki régi épületek rekonstrukciójával, városépítészettel, építész-statikus is van. Ezen kívül egy beruházásban dolgozhat projektmenedzserként, kivitelezőként, építésvezetőként, de tágabb értelemben foglalkozhat akár ingatlanfejlesztéssel is.


Általánosságban elmondható, hogy az építőmérnök keres jobban. Rajzolni meg lehet, hogy tudsz, csak még nem igazán próbáltad. :) Az építésznek tereket kell tudnia rajzolni jól, járj utána a rajz alkalmasságinak, mert ha építész mellett döntesz, akkor lassan el kell kezdened gyúrni rá.

2013. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha például elmegyek most építőmérnöki szakra, akkor azon belül kell választanom a különféle szakirányok közül, vagy mindegyiket egyszerre tanítják?
2013. jan. 28. 17:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Választanod kell olyan másfél-két év környékén. Először vannak alapozótárgyak mindenkinek és utána a választott szakirányod tárgyait hallgathatod. Építészen is így van, csak ott 5. félév után lehet műszaki vagy tervezői szakirányra menni (ha BME-ről van szó, a többi sulit pontosan nem ismerem).
2013. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem. Én igazából csak a rajzóráktól félek. Mégis milyen jellegű rajzokat kell ott készíteni? Gondolom épületekkel, építményekkel kapcsolatos rajzokat, de csak műszaki rajzokat vagy másféle rajzokat is kell? Tehát például kell úgy lerajzolni dolgokat mintha egy kép lenne és nem műszaki rajz?
2013. jan. 28. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, építészen kell szabadkézzel is rajzolni, építőn nem. Eleinte kocka-hasáb beállításokat kell, széket, nagyon ritkán drapériát, egyenes vonalakból álló belső teret. Utána olyan is van, hogy kiültetnek a K épületben a folyosóra, és belső tereket kell rajzolni, ahogy látod. És a vége felé eljuttok addig, hogy nagy tereket, templombbelsőket is le tudjatok rajzolni. Igazából tanulható dolog szerintem. Persze nem árt, ha arányérzéked van hozzá. Meg a végére addig kell eljutni, hogy azt tudd lerajzolni, ami a fejedben gondolat szintjén van, nem csak azt, amit látsz.
2013. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Matek (ott főként mértan vagy a geometria), Fizika, Rajz
2013. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!