Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Társadalombiztosítási és...

Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó képzést szeretnék végezni. Hol végezzem: Kotk vagy Soterline suli? Melyik jobb. Eddig képzéseket KOTK-nál végeztem. Melyik nevesebb. Soterline gyér lenne

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 22:09
 1/2 Nicole_23 válasza:
Maradj a KOTK-nál, a soterline-t senkinek sem ajánlom. Inkorrektek. Egyáltalán nem ismerik a pontosságot. Hónapokat csúsznak a megbeszélt időpontoktól. Kezdéstől, vizsgaidőpontoktól...stb.. Az mellett, nem tanítanak szinte semmit se. Becsábítják az embereket az akciójukkal,közbe meg az egész lehúzás. Nagy 0.
2013. máj. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A KOTK-t 2017 év vége körül eladták, és egy teljesen új tanári gárdát és vezetést kapott, csak a név maradt.

Akkoriban indítottak először bérügyes képzés az új felállásban. Sajnos csak a nevet néztem, és a korábbi véleményeket láttam, nem tudtam hogy totál kezdő a csapat bérügyes okj-ban. Nekünk nagyon rossz szervezésben volt részünk, az oktatók fele soha nem foglalkozott munkaüggyel-bérelszámolással, nem tudták, kinek mit kell tanítania, bizonyos részeket így senki nem tanította le, mindegyik a másikra mutogatott. Kidolgozott tételeket nem kaptunk, kidolgozott, tételsorra épülő jegyzetet vagy ppt siasort sem. A konkurens iskolák órai anyagát kértük el másoktól, az ő kidolgozott tételeikből vizsgáztunk le.

KHZS nevű oktató órája abból állt, hogy egy szedett-vedett, a tételsorhoz nem kapcsolódó, inkább adózással kapcsolatos ppt-jét kellett másolnunk (!), amit utána e-mailben át is küldött, szóval nagyon "hasznos" volt a másolás.

A kérdésre, hogy másolás helyett miért nem beszéljük át az anyagot szóban is, vagy gyakorolunk bérszámfejtést képletekből stb az volt a válasza: "mert ő azt szereti, ha írnak a diákok"

Pedagógiai érzéke akkora nulla, hogy leírni sem tudom.

A bérszámfejtéshez kapcsolódó TB tanfolyamot 2018 szeptemberére ígérték (vizsgával), ehhez képest 2019 január közepén kerestek, hogy indulna a tanfolyam...


A Soter-line-nál is belefutottam egy rosszul szervezett okj képzésbe (emaitt rossz szájíz maradt bennem), viszont ott a felelős oktató volt a hibás, akit később el is távolítottak, helyette egy szuper érkezett. A gyerekem egy másik tanfolyamot végez náluk már másfél éve, és az viszont teljesen rendben van, a gyerek is elégedett.


Bérszámfejtéshez a Penta unió és sorstársai ajánlottak (ahol az oktató is normálisan nevesítve van, leírva a témában szerzett munkatapasztalatát). Kotk-nál ez nincs. Ott az oktató azzal sem volt tisztában, mekkora a kata emelt összegű havi díja, és az mekkora nyugdíj és egyéb járulékot eredményeztet. Az ezzel kapcsolatos Nav anyagot egyszerűen fogta és letöltötte a nav honlapjáról, majd átküldte nekünk, mintha a sajátja volna, mintha ezzel kicsit is dolgoznia kellett volna. Abszolut nem ajánlom őket!

2019. máj. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!