Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Társadalombiztosítási és...

Társadalombiztosítási és bérügyi szakelőadó. Megéri?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, jó szakma!

Ma már szinte minden valamire való könyvelő irodának külön bér- és tb-ügyintézője van. Annyira szerteágazó, szinte minden hétköznapi helyzetre külön jogszabály, hogy a könyvelésre vonatkozó előírások napi figyelemmel kisérése mellett erre nincs kapacitás. Kell a külön ezen a téren szakképzett munkatárs.

Feladatköre elsősorban:

- munkaszerződések kötése, felbontásának különböző formái

- bérszámfejtés, bérpótlékok, egyéb juttatások ismerete

- táppénz számfejtése, vagy OEP-től igénylés

- nyugdíjazással kapcsolatos kérdések

És szerintem minden, ami a Munka Törvénykönyvében egyébként szerepel

Szakmai körökben megbecsült munkatárs.

2012. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2012. júl. 29. 20:18
 3/4 anonim válasza:

Nem lehúzni akarom, úgyhogy kérlek ne pontozzatok le.

Csak egy észrevétel, ha valaha külföldre akarsz menni dolgozni, akkor ott ez nem sokat fog érni. Mert ez egy magyar specifikus szakma, külföldön teljesen mások a szabályozások.

Én pl közigazgatási szakot végeztem és úgy alakult, hogy külföldre mehettem. Ha nem lett volna még egy nemzetközileg is elismert szakmám, akkor mehettem volna babysitternek.

A magyar viszonyokról nem tudok nyilatkozni.

2012. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, semmikép sem pontoztalak volna le. Nem az oviban vagyunk ! :) Nekem nem ez lesz az első "szakmám" kiegészítésnek, vagyis inkább alternatívának szeretném tanulni a másik mellé.
2012. aug. 18. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!