Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd szeretnék lenni, mely...

Ügyvéd szeretnék lenni, mely tantárgyakat kell jobban tudni?

Figyelt kérdés
Ha nagy leszek ügyvéd szeretnék lenni,bár lehet hogy még változni fog a véleményem de most kíváncsi lettem.Amúgy most megyek szakközépbe (közlekedés) és ha jó lesz az értségim akkor felvesznek az egyetemre ? az nem baj hogy közlekedést tanultam eddig?Hány évet kell majd járnom egyetemre hogy ügyvédként dolgozhassak ? Nem igazán értem mi hogy van,a szüleim sem tudják,ezért kérek szépen válaszokat,köszönöm!
2009. aug. 24. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar, történelem, de az összes érettségi tantárgy beleszámít. 5 éves az egyetem, utána jön még a szakvizsga további évek alatt, de már diplomával. Szakközépből is lehet jelentkezni.
2009. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedéses suli nem a legjobb erre, de mindent lehet onnan is. Ott inkább a reált fogják nyomni, neked meg magyart, törit és nyelveket kéne tanulnod leginkább.
2009. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Töri a legfontosabb ,magyar,nyelvek és ha van rá lehetőséged a latin (bár szerintem azt egyetemen is oktatják).A közlekedéses sulid nem hiszem ,hogy megfelelő lenne,ha ügyvéd szeretnél lenni a helyedbe átjelentkeznék egy human gimnáziumba és ,ha idén nme vennének fel ,akkor akkor jövőre újra megpróbálni.Kiesne egy év ,de a cél szentesíti az eszközt.:)A rendszer mire érettségizel valószínűleg más ebbe nem tudok tanácsot adni ,de törekedj rá ,hogy minél több nyelvet tudj jó szinten.A jelenlegi rendszerbe a felvételinél a nyelvtudásért maximálisan 50pont adható (50pont=1db felső fokú nyelvvizsga )2db középfokú az csak 75pont.Tegyük fel ,hoyg nm változik a rendszer.Feltétlen kell csinálnod egy nehezebb emeltszintű érettségit ,mert az 40pont + ahoz jön az érettségi eredményed.Most nem a jegy számít ,hanem a %-k..amúgy dién felvételiztem felsőoktatásba és a jogi kar tartolt (a turizmus mellett),kb.440 pont kell 480ból ,hanem akarod fizetni a tandíjat ...sok sikkert ,remélem segítettem..
2009. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindegyikőtöknek a segítséget, meg próbálom majd elintézni hogy felvegyenek szakközépből is(azaz tanulok majd sokat),már nem szeretnék átjelentkezni gimnáziumba mert most már 9edikes itt leszek, és nem hiszem hogy át fogok menni..
2009. aug. 25. 00:50
 5/8 A kérdező kommentje:
00:34,megpróbálom megcsinálni ..
2009. aug. 25. 00:54
 6/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm,segítettél te is
2009. aug. 25. 00:54
 7/8 anonim válasza:
A kérdésedre adott választ az előttem állóak már elmondták! Nos az biztos hogy töri és magyar emelt érettségi az nagyon ütős, viszont akkor ha 90%-ot eléred, mert magasak nagyon a ponthatárok!A nyelvre is érdemes ráhajtanod, ha tudsz akkor felsöfokút tegyél le vagy két középszintűt! Hát ha ezt a pályát szeretnéd akkor jol felkötheted a gatyád, mert itt nemcsak a tudás, hanem az összeköttetés is nagyon sokat nyom! Én a helyedben nem paráznék ilyeneken! Én annak idején humán vonalon szerettem vona tanulni és most közgazdász szakra járok és tanultam idegenforgalmat is!Szerintem még élj, nézz jobban szét, mert egy csomó érdekes pálya van, s utána dönts, mert a személyiséged én mondom neked főleg középiskolába nagyon sokat fog változni!:-)
2009. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen igen köszi.. de írtam ugye hogy még lehet hogy változni fog még a véleményem . :) Most ez tetszett meg..
2009. aug. 25. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!