Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most őszintén! Megéri Magyaror...

Most őszintén! Megéri Magyarországon továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, most vagyok másodikos.Két évem van még hátra, tudom hogy addig még sok minden fog változni,de szerintetek megéri itt maradni és itt jelentkezni egyetemre vagy inkább kezdjek el külföldön keresgélni?

Nem szívesen mennék külföldre, mert nagyon szeretem Magyarországot és minden ide köt,de én úgy látom hogy egyszerűen ellehetetlenítik a fiatalok jövőjét.Irreálisan magas,szinte teljesíthetetlen pontszámok és úgymond ,,cserébe" semmit nem nyújtanak.


2012. dec. 17. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a magyar felsőoktatás elég jó színvonalú, csak nem a legajla fősulikra kell menni hanem olyan helyre ahol elismert az intézmény és ér valamit a diploma.
2012. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Ellehetetlenítés alatt azt érted, hogy tanulni kényszerülsz ha ingyen akarsz jó egyetemre járni? Hát ez valóban undorító.

Azért érzed ezt most így, mert már évek óta minden második idióta bejut a felsőoktatásba, és így valóban igazságtalan lenne ha ezek után tényleg csak az kerülne be akinek esze is van. Én a királyunk eddig egyetlen döntésével sem értettem eddig egyet, ezt leszámítva. Jelenleg én is felsőfokú tanulmányaimat folytatom, és látom, valamint elszomorít, hogy mennyi sötét tanuló van. Sötét és lusta. Csak azért vannak ott, hogy ne kelljen munkát keresni. Alibi. Tele vannak ilyen ingyenélőkkel az egyetemek. Szóval nehezítsék csak meg a bejutást. Vannak elismert egyetemek az országban, ahol színvonalas oktatás folyik és használható tudást szerezhetsz, úgyhogy van, van értelme Magyarországon tanulni. Külföldnek is megvannak a maga előnyei, de mégis csak könnyebben jutsz egyről a kettőre a saját anyanyelveden (a tanulásban). Én őszintén sajnálom, hogy nem tették már régebben magasabbra a lécet.

2012. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem azt gondolom, hogy a tanulás felesleges és undorító dolog lenne,viszont ezzel nem lehet szerintem azt kiszűrni hogy a hülye gazdag gyerekek bekerüljenek.Ha pénzük van,így is úgy is be fognak jutni...

De köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 17. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Nincs annyi hülye gazdag gyerek, hogy elfoglalják az összes jó helyet Magyarországon. Meg a gazdag hülyegyerek úgyis külföldön tanul, már csak sznobságából fakadóan is. Úgyhogy nyugodj meg! Tanuljál remekül, bekerülsz. Ne foglalkozzál a gazdagokkal, nekik mindig is több kiváltság jutott, és ez így is marad.
2012. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
mi az, hogy gazdag hülyegyerek? pl. orvosin ha valami komolyabb szakra akarsz menni és államira, akkor min.450 pontot kell teljesítened. fizetősön ez:400. azért aki fizetősre bekerül sem egy hülyegyerek. de ez csak orvosi, persze vannak más szakok is, de a ponthatárokat a követelménytől és a szak keresettségétől teszik függővé. szóval egy gazdag hülyegyerek is bekerülhet egy büfés szak felsőoktatásba, de kikerül nem sokat fog vele érni. neves egyetemeken ahol már a megszerzett tudással érhetsz is valamit, is komoly pontszámokat kellenek fizetősön is.
2012. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A ,,gazdag hülyegyerek" kifejezést az egyik válaszoló írta, az én kérdésemben ilyen nem szerepelt és nem is voltam kíváncsi ilyenekre.
2012. dec. 22. 17:03
 7/8 A kérdező kommentje:

De úgy tűnik, hogy azt a választ eltávolították.

Amúgy az eredeti kérdésemtől teljesen eltávolodtak a válaszok.

2012. dec. 22. 17:04
 8/8 anonim válasza:
nem
2023. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!