Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orosz kiejtést valamilyen...

Az orosz kiejtést valamilyen könyvből megtudom tanulni, vagy csak ha tanár segít?

Figyelt kérdés

Elkezdtem önállóan tanulni oroszul, már a betűkkel ismerkedem, de a könyv amit vettem nem írja le, hogy kell pontosan kiejteni a szavakat, mik a kivételek. Valaki tudna ajánlani valamilyen könyvet, vagy csak tanár tudna ebben segíteni?

Válaszokat előre is köszönöm.


2009. aug. 21. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A Ság za sagom elején ismertetik a kiejtést és hanganyag is van hozzá, de azért mégiscsak kéne egy tanár, aki ellenőrzi, hogy tényleg jól ejted-e. A Kljucs elején is van fonetika, de annak nincs hanganyaga, tehát abból egyedül reménytelen. Milyen könyvet vettél?
2009. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kosaras István: Orosz nyelvtan

Meg anyukámnak van egy általános iskolás ötödik osztályos tankönyve:D de egyikben sincsen leírva, ő meg már nem emlékszik hogyan kell kiejteni

köszi a választ

2009. aug. 21. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone V3 - Russian level 1,2,3

Ezt keresd meg egy letöltő oldalon,és ebből is tudsz tanulni..Nagyon jó.Érthetően szépen beszélnek benne,vissza tudod ellenőrizni magad.Egészen a level 3-as szintig elmegy.

Nekem Angol,és Japán van..Azért is jó,mert 3 féleképpen tudsz tanulni vele:hallás,olvasás,írás után..Tele vannak képekkel,feladatokkal..

Jó tanulást!

2009. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az Orosz nyelvtan csak nyelvtan, ráadásul rögtön magas szinten, tehát az az önálló tanulásra egyedül nem elég. Az ötödikes könyv nagyon aranyos, de komoly szándékhoz szintén nem elég.
2009. aug. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A betűk kiejtését egy youtube videóból is megtanulhatod. De ami nagyon fongots, az a hangsúly! Jah és a 'х' és a 'ы' helyes ejtése. Írtó idegesítő, ha valaki ezeket nem tudja kimondani, légyszi figyelj rá az elejétől.
2009. aug. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ы - t kb. üj-nek kell kimondani -
2015. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!