Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre/főiskolára...

Melyik egyetemre/főiskolára kellene jelentkeznem és milyen szakra?

Figyelt kérdés

Van egy két problémám:

1. Matematikából, fizikából, kémiából, mindenből, amiben számolni kellett végigbuktam, év végén úgy kellett átrugosni. Egyszer évet ismételtem matek és fizika miatt. Külön tanárhoz is jártam és délután a saját matektanáromhoz is. Nem igen használt.

Érettségim éppenhogy 2es lett.


A msik, hogy nagyon rosszul kommunikálok. Nem az a baj, mert nincs elegendő szókincsem (természetesen ezt is szeretném fejleszteni), hanem mert nem merek megszólalni.


Nem tudom normálisan elmesélni a kolléganőmnek (akivel egymás mellett ülök 6 éve a munkahelyen), hogy milyen volt a hétvégén, mert érzem, hogy ég az arcom, belezavarodok a saját mondandóba, nem találom a szavakat stb.


Ezek miatt a dolgok miatt társaságba sem járok, mert "sajnos" akivel összejárhatnék azok mind tanult és okos embereket. Nagyon szépen beszélnek stb.


Viszont itt vagyok 24 éves és úgy érzem, hogy egy lúzer vagyok. Csak érettségim van és egy asszisztensi okj-s képzésem.


Mit tudnék tenni? Tudom, hogy nagyon kéne egy diploma, de ezekkel a "képességekkel" nem tudom mihez foghatnék hozzá..


2012. dec. 12. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell mindenkinek egyetemre/fősulira járnia. Van számtalan más megoldás. És szerinted egy egyetemtől minden jobb lenne? Hát, mondjuk azt meg had ne én mondjam már meg hogy hova menj...Na ha ennyit sem tudsz, teljesen felesleges.
2012. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvass sokat, attól fejlődik a beszékészséged. Ha egyetemre mennél inkább azt írd mi megy?
2012. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szóval se számolni, se kommunikálni nem tudsz, de egyetemre akarsz járni? na pont ezért helyes, hogy keményen csökkentik az államilag támogatott férőhelyek számát. (persze ha saját pénzből fizetősön akarsz tanulni akkor visszaszívom, de feltételezem úgysem úgy gondoltad...)
2012. dec. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy miből voltál jó, csak azt, hogy miből nem, így nem igazán tudunk tanácsot adni neked.

Nyilván valami humán terület kell neked tovább menni, de nem tudom mennyire lennél kisegítve egy történelem diplomával például, ha igazán még ötleted sincs, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Elhelyezkedni velük nagyon nehéz, ráadásul most, hogy megnyirbálják a felsőoktatást, bekerülni is borzasztóan nehéz lesz. Nem tudom, hogy magyarból és töriből van-e emelt szintűd, és, hogy milyen lett az érettségid, de ha nem túl jó, akkor legfeljebb költségtérítésesre tudsz majd bekerülni.

Nézz körül a www.felvi.hu-n, ott minden le van írva/le lesz írva.

2012. dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!