Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre/főiskolára...

Melyik egyetemre/főiskolára kéne jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Engem a bűnüldözés érdekel, pontosabban leginkább az, hogy miben más a bűnelkövetők lelkivilága ami miatt elkövetik az adott dolgot. Természetesen felfogom, hogy olyan hely nincs ahol csak és kizárólag azt tanulom ami engem érdekel. Sajnos sok infót nem találtam. Az egyik tanárom azt mondta, hogy menjek jogásznak, de nem a jogi része érdekel... Ma az RTF honlapját nézegettem de néhány részlet elég homályos számomra...
2011. ápr. 2. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kriminálpszichológusra gondolsz?
2011. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Attól függ, hogy az mit takar pontosan. :)

Amúgy imádom az angolt, a magyart, lesz nyelvvizsgám stb, és biológiából emelt szinten fogok érettségizni.

2011. ápr. 2. 21:42
 3/14 anonim ***** válasza:

RTF-en a nyomozó jöhet szóba,

Pszichológia szakon a kriminálpszichológia (nézz utána)

Jogon meg a büntetőjog és a kriminalisztika.

A jog sem arról szól, hogy magolod a szabályokat, az úgy 20%-a az egyetemnek...

2011. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ne nevessetek ki, de ha az RTF-re megyek akkor rendőr lesz a "megnevezésem" az elvégzése után vagy csak akkor ha olyan szakra megyek? :D

Olvastam bentlakásos alapkiképzésről és ehhez hasonlókról. Az kikre vonatkozik?

2011. ápr. 2. 22:27
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt takarja amit kérdeztél. Én is kriminálpszichológus akartam leni, de a felvételi nagyon kemény, kösd fel a gatyádat. Veszett nagy túljelentkezés van sztem még most is.

Én ugyan több mint 10 éve próbálkoztam, de akkor pl. Debrecenbe 45 ember vettek fel, és 950-en voltunk felvételizni. Pontszámmal simán bejutottam volna, mert nevetségesen alacsony volt végül a ponthatár, de a felvételik olyan kemények voltak, hogy igazából alig volt esélyem elsőre. Írásbelit pl. olyanokkal írtam, akik már 3-4 alkalommal próbálták. A mai felvételi rendszer talán jelent egy kis könnyebbséget. De így sem árt, ha van egy kis pszichológiai előképzettséged.

Mellette még a biológiát kérik elsősorban.

Sima pszichológia szakot keress, azon belül kell majd x év után szakirányt választani.

2011. ápr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


A rendőr iskolák sztem mind bentlakásosak, mert a fegyveres testület kiképzése folyamatosan zajlik, tehát ott kell laknod. Küzdősportokban nem árt jeleskedni, de egy nő ismerősöm pl. teljes nulláról, sima gimiből, mindenféle sportolás nélkül indult el nyomozónak, és azóta nagyon jól elvan a szakmájában. Első két év nagyon durva volt, állandóan kék-zöld foltokkal jött haza, de kitartott, megcsinálta, és élvezi a munkáját.

Nem lesel rögtön rendőr sztem, max. rendőr tanuló. :)

2011. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nehéz, nővérem is akart menni, de végül szociológiára vették fel. :)

Utolsó válaszra: 19 vagyok. Ez is az egyik félelmem hogy el vagyok késve o.O Tavasszal és jövő ősszel érettségizem utána tanulnék tovább. Én egyáltalán nem akarok rendőr lenni. Ebbe az iskolába civilek is járhatnak, nem? Mert én vállalnám az alkalmasságit meg mindent, de azt nem hogy bent kelljen lakni. :/

2011. ápr. 2. 22:42
 8/14 A kérdező kommentje:
Jól értem, hogy volt külön felvételi? Nem csak az érettségi meg a jegyek? Ez most is így van?
2011. ápr. 2. 22:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem az még a régi rendszer volt.
2011. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már megijedtem! xD Akkor az emelt biológia és a magyar szeretete jól fog jönni, ugye? Mert a másik irány az az etológia, de azt inkább nem választanám, ha lehet...
2011. ápr. 2. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!