Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE-ÁJK jogász szak...

Az ELTE-ÁJK jogász szak tényleg maga a pokol?

Figyelt kérdés

Idei tanévben érettségizem és jelentkezem egyetemre. Matekot leszámítva kitűnő tanuló vagyok, jogra szeretnék menni. De annyi negatívumot olvastam ELTE-ÁJK-ról, hogy én, aki sose fétl a tanulástól, most megijedtem. Írták, hogy római jogból 700 oldalas könyvet kell tudni fejből. É a tanárok azokat is kivéreztetik, akik becsülettel készültek.

Nem a tanulással van a bajom, és nyilván az ELTÉN is szoktak végezni emberek, csak mire számítsak?

Van barátnőm is, és azért nem szeretném elhanyagolni őt se.



2012. nov. 29. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

máshol is meg kell tanulni azt a 700 oldalas könyvet :)

amúgy ha nem akarod hogy annyira szivassanak akkor menj a Pázmányra. Ha itt végzel akkor is "értékes" diplomád lesz, és itt nem szivatnak annyira mint az ELTÉn

2012. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Máshol is 700 oldalas könyvet tanulnak :D de nem csak a római jog van, hanem pl. polgári jog I. nekünk kapásból 3 könyvből állt (általános tanok, személyi jogok, szellemi alkotások jogai). Mindet kérték plusz ptk. és ez csak egy tárgy (amúgy nem eltés vagyok). De más is megtudja csinálni, másnak is van kapcsolata, nem nagyon panaszkodnak :D
2012. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a rómához hozzá tartozik hogy az a közel 700 oldalas könyv osztott... Szóval azt 1 évig tanultuk, egyik felét a Római jog I. keretében, a másikat pedig a második félévben, az volt a Római jog II. Szóval nem egyszerre kell ezt mind megtanulni
2012. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
Az orvosin meg 7000 oldalas könyveket tanulnak, ráadásul nekik az szó szerint "élet-halál" információ. Nehogy azt gondold, hogy más egyetemen kevesebbet kell tanulnod....mivel ez egyetem.
2013. febr. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen 7000 oldalas könyv? Talán 4 évre el kell azt osztani...
2013. febr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az Elten tudni kell az egeszet, mivel szigorlatozol belole masodik felevben, de pl Pazmanyon, amennyire en tudom, nincs szigorlat. Amugy nem annyira veszes, le kell ulni es meg kell tanulni, de abban is van igazsag, hogy a szamonkeres nem tul hallgatobarat. Az pedig, hogy valaki kozepiskolaban hogyan teljesitett, legtobbszor nem szamit, felsooktatasban uj lapokkal indulsz, ezert is csalodnak sokan.
2013. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja pokol, ja és mikor Záróvizsgázol akkor szívatnak szét. Pl 12 emberböl 2 megy át aznap. Kérem aki záróvizsgáig eljut - pláne ELTE-n - az nem buta. Némely tanszék szeret keménykedni...
2016. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
ÁJK memes foreva
2018. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!