Hol találhatom meg a vegyészmérnöki kar felvételi követelményeit?
Vagy csak az számít, hogy legyen elég pontom? Vagy hogy megy ez? Annyi oldalt néztem már, de egyszerűen nem értem, egyik helyen ezt írja, másik helyen azt.
Továbbá lenne még egy olyan kérdésem, hogy mennyire vészes vegyész karon a matematika? A matek csak 3-as szinten megy, de a kémiát szeretem, és abból 5-ös vagyok..néha a kémiában is vannak bajok a számolásokkal, de nagyjából értem őket...
Matek és fizika v. kémia vagy biológia v. infó számít, én javaslom a kémiát, természetesen.
BME-re a ponthatár ált. 420-tól szokott kezdődni.
Állítólag rettentően de rettentően kemény.
Előző: A biomérnök és a vegyészmérnök közel sem ugyanaz. Egy biomérnöki diplomával itthon aligha tudsz elhelyezkedni "biomérnök állásban" mert őket főleg a biotechnológiai ipar foglalkoztatná, az meg eléggé gyerekcipőben jár még. Igaz, hogy felvehetnek vegyészmérnök helyett, de csak akkor ha éppen nem találnak vegyészt. Szóval azért a biomérnök nem egyenértékű szubsztituense a vegyészmérnöknek.
Kérdező: A felvételi úgy megy, hogy alapkövetelmény, hogy érettségizz kémiából, és matekból/bioszból/fizikából (kémia-matek a legjobb párosítás). Szóval kémia mindenképpen, mellé meg az utóbbi 3-ból egy. Ezenkívül meg kell lennie a pontjaidnak amik ugye a 3-4.-es évvégi jegyekből és az érettségiből, vagy az érettségi pontjainak duplázásból állnak össze. Nem tudom hányadikos vagy, de ha van még rá lehetőséged járj emelt matekra, az nagyon sokat tus segíteni.
Minden mérnöki karon elég kemény a matek. Szerintem el kellene döntened, hogy a tanár miatt nem ment, vagy azért mert nem nagyon van érzéked hozzá, mert ha tanár miatt nem ment, akkor az még behozható kemény munkával. Sajnos kevés a jó középiskolás kémia-,matek-,fizikatanár, szóval ezzel a problémával nem vagy egyedül. Én a Pannon Egyetem vegyész hallgatója vagyok (nem mérnök), viszont családból és ismerősöktől jól ismerem a mérnöki szakot is. Itt a Pannon-on (meg gondolom máshol is) van matek,kémia,fizika felzárkóztató kurzus, ami nagyon sokat tud segíteni, illetve szaktársakkal lehet alakítani tanulókört, az is nagyon hasznos.
Amúgy a mérnöki matek analízisből (függvénytan), lineáris algebrából (vektorok, mátrixok), és diszkrét matekból (ez foglalmam sincs, hogy mi) áll. Lehet, hogy durván hangzanak, de az egyetemi matek majd, hogy nem könnyebb mint a középiskolai. Nagyon sok az olyan feladat, amikor van adott számú szabály/megoldási mód, és csak azokat kell alkalmazni egymás után. Igazából az adja a nehézségét, hogy rengeteg feladattípus van, és mire mindet begyakorlod az nagyon sok idő. Az egyetemen nagyon sok múlik az időbeosztásodon.
Nem sokára lesz PE-n nyílt nap (máshol nem tudom mikor van), érdemes kérdezősködni, illetve ha végképp nem tudsz dönteni, de nem sajnálod az időt, akkor érdemes megfontolni a vegyész mérnökasszisztens képzést, és ha jól megy utána egy mérnökit. Vagy ha felvesznek, akkor első félévben rá kell állni a matekra nagyon (felzárkóztató, rengeteg gyakorlás és tanulás), és ha esetleg nem is sikerülne a félév, még mindig "csak" egy évet csúszol nem kettőt mint az asszisztenssel. Nem szégyen a csúszás, én ismerek olyan vegyészmérnök hallgatót, aki matekon csúszott első évben, következő évben bejárt a létező összes matek előadásra, és gyakorlatra, és úgy már átment :)
Egy jó tanács: az "állítólag"-okra ne feltétlenül adj, vagy legalábbis fenntartásokkal kezeld őket! Mindig nézz utána, hogy pontosan mi a helyzet, pl lehet "zaklatni" egyetemi hallgatókat kérdésekkel, biztos szívesen válaszolnak :)
Nekem is általános iskolától kezdve 11-12.-en kívül mindig rossz matek tanárom volt, szóval kevesebb tudással érkeztem az egyetemre mint sok szaktársam, de sok gyakorlással be lehet ezt hozni :)
#3-nak abban igaza van, hogy a Pannon Egyetem nagyon jó választás vegyipari képzésre, mivel ez egy nagy múltra visszatekintő alapvetően vegyipari egyetem, amely lényegében a dunántúli felsőoktatás központja.
Zárásnak egy kérés: semmiképpen ne menj környezettanra, vagy környezetmérnöki szakra, ha életedben pénzt is akarsz keresni :D Sokan azt hiszik, hogy a környezetmérnök az majdnem vegyészmérnök, de a magyar munkaerőpiac nem így látja.
Nekem meg a biomérnöki szak volt első helyen jelölve.
Nem egy vegyészmérnök, de biomérnök hallgatótól is hallottam, hogy ugyanazt tanulják, és azt is, hogy biomérnök végzettséggel vegyészmérnöki pozíciókat tudnak betölteni.
A biomérnökök tanrendje kb. annyiban tér el, hogy max. másik félévben tanulják ugyanazt.
Kérdező: Nagyon szívesen :)
#7: Hát igen, nálunk volt kémia szintfelmérő és kt-sok közül 2 teljesítette a 40%-ot. Szóval szép, reményteli jövőnek néznek elébe :D
A kt nem környezettan? Azért ne keverd a két szakot.
Bár a kettő közül a környezettan, ami esetleg ér valamit. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!