Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csinál tulajdonképpen egy...

Mit csinál tulajdonképpen egy mérnök?

Figyelt kérdés
Reál beállítottságú vagyok, leginkább matek-fizikás. De el tudnám magam képzelni a földrajzzal vagy a kémiával is. Szüleim a mérnöki kart javasolják, de őszintén szólva nem tudom, hogy egy mérnök tulajdonképpen mit csinál. Valaki beavatna?
2012. nov. 6. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég sok dolgot el lehet képzelni. Bocs, de eléggé egyszerűen gondolkoznak a dolgokról, ha "mindegy, csak mérnök legyen" jelszóval indítanának továbbtanulásra. (meg egyáltalán milyen hülyén hanzik, hogy "mérnöki kar". Kb. olyan, mint a "jogi egyetem", ami szintén nem létezik ilyen formában).


Szóval van villamosmérnök, mérnök informazikus, mezőgazdasági mérnök, élelmiszermérnök, jármúmérnök, gépészmérnök, vegyészmérnök stb. Elég sok, és mindegyik egy másik embert kíván. Ha érdekel, olvass utánuk, és ez alapján válassz.

2012. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, az én pontatlanságom. Mat-fizzel leginkább a villamosmérnök érdekelne.
2012. nov. 6. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel,még ha azt is kérdezed hogy egy gépészmérnök mit csinál arra is nehéz válaszolni mert igen tág a munkaköre, meg aztán munkahelytől is függ.

De a villamosmérnök. Legegyszerűbben talán igy néz ki: Elektromos gépek tervezésén, gyártásán és működtetésén dolgozik. Hogy ezek közül melyik az a munkától függ amit kapsz.

2012. nov. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!