Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mennétek így felsőoktatásba?

Ti mennétek így felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni. Most fogok érettségizni és eddig szakácsnak akartam menni, mert szakácsként szeretnék karriert befutni, viszont szeretnék egyetemre vagy fősulira is menni. Az utóbbiba csak a közösség miatt, más motivációm nincs. Sajnos szakközépben kimaradtam minden jóból, több okból kifolyólag (utolsó évemet estin töltöm) és, ezt szeretném most valahogy pótolni.

Céljaim viszont nincsenek felsőoktatásban, szóval nincs olyan szak ami különösebben érdekelne vagy vonzana, ill. tényleg csak a közösségért mennék.

Valahol tudom, hogy teljesen feleslegesen tettem fel a kérdést, de érdekelne mások véleménye is. 18/F



2012. okt. 23. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Hallgatói Szerződés miatt ezt nehezen tudnád megoldani. Mert ha nem helyezkedsz el utána a tanult szakmában, akkor lehet visszafizetni a tandíjat. Ami nem érné meg a bulikat.
2012. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Az utóbbiba csak a közösség miatt, más motivációm nincs. "

Remélem te is érzed, hogy ez egy baromság.

Ha államra mész, akkor írhatod alá a hallgatói szerződést, ha meg fizetősre, akkor igen nagy butaság ezért pénzt kiadni.

Arról nem is beszélve, hogy ilyen mentalitással jó eséllyel kibuksz.

2012. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
most lehet újdonságot mondok, de a szakácsképzőben is van társaság ill a munkahelyen is;)
2012. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ahogy írtam csak véleményekre voltam kíváncsi és valahol én sem gondoltam komolyan, hogy egyetemre mennyek. Egyrészt ilyen hozzáállással tényleg felesleges lenne, másrészről nem is terveztem.

Majd lehet, hogy pár év múlva máshogy fogom látni. :)


Nem mondtál újat 3. válaszoló, de nagyjából ismerem az iskolát ahova mehetek. Máshova szeretnék menni, de az sajnos távol van és a szüleimet nem szeretném terheli a plusz útiköltséggel.

2012. okt. 23. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:

"mennyek" tényleg ne menj egyetemre...


útiköltséget a diákmunkából is fedezheted, nem kell a szüleidre támaszkodni mindenben...

2012. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na látod még írni sem tudok, csak jobban lehúznám az egyetemek szintjét.

Diákmunkát pedig három év alatt egyet sem tudtam szerezni, mivel a közelben nincs és a közlekedés pedig Pestig elég húzós. Nappali tagozat mellett pedig még bejárni sem tudnék. Hétvégi munkával pedig azt a pénzt tudnám megkeresni, ami éppen elég lenne arra, hogy munkába járjak és haza.

2012. okt. 23. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:
rossz a hozzáállásod...diákmunka gyakorlatszerzésre való elsősorban + van kollégium, albérlet... nem kell anyu szoknyáján ülni otthon...nem mellesleg, még jót is tenne neked a kollégium
2012. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mennék. Megvár az az egyetem, lehet hogy később kitalálsz valamit ami érdekel, és akkor tanulhatod államin, míg ha most elpocsékolod a féléveid csak fizetősre mehetsz.
2012. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!