Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek egy matek négyesse...

Szerintetek egy matek négyessel nagy felelőtlenség vagy nagy butaság lenne pénzügy, gazdaság, menedzsment szakirányba menni?

Figyelt kérdés

Világ életemben stabil négyes voltam matekból, most, gimiben is. Illetve általánosban még ötöseim is voltak év végén.


Valamiféle könyvelőnek szeretnék menni, vagy irodába asszisztensnek, bérszámfejtőnek, vagy valami irodai munkára.

És ha jól tudom, akkor ahhoz a gazdaság és menedzsment kell, vagy nem is tudom pontosan...


Szóval szívesen csinálnám ezt, csak ha pl. felveszem a matekot faktnak, akkor hülyén érezném magam a csoportban, mert nem vagyok kiemelkedően okos, meg pl. a logikám sem akkora, mint a többieknek...


És nem akarok nagyon mellélőni, ezért kérdezem a véleményeteket.


Előre is köszönöm, ha valamit nem írtam, akkor kérdezzétek.


15/L

(10.o)



2012. okt. 13. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy miért voltál eddig négyes. Azért, mert nem gyakoroltál annyit, hogy 5-ös legyél, vagy mert nem érdekelt, nem is foglalkoztál vele.

Még csak 15 éves vagy, előtted az élet. :-) Nema 9. osztályos matematikád fogja befolyásolni a jövődet. Próbáld meg magadból kihozni a maximumot, vedd fel a matekot faktnak nyugodtan(sőt ajánlott is), írd meg jól az érettségit és kész. Amiket felsoroltál szakok, azok már úgysem a gimis matekkal foglalkoznak, teljesen más részét fogjátok tanulni, így (majdnem) tiszta lappal indulsz.

Sok sikert hozzá! :-)

2012. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem arról van itt szó, hogy nem érdekelt, vagy hogy nem foglalkoztam vele eleget. Mert de, szeretem is! :)

Csak az a baj, hogy dolgozatnál is mindig, de mindig-mindig 1-2 ponton múlik az ötös. Vagy éppen olyan apró butaságokat rontok el, amin sírva tudnék fakadni...

De majd próbálok jobban ráhajtani a matekra :)

Köszönöm a válaszod!

2012. okt. 13. 10:03
 3/6 anonim ***** válasza:
nem olyan durva ezeken a szakokon a matek, általában 2 félév van belőle: analízis és valószínűségszámítás. A valszám az viszonylag egyszerű csak meg kell érteni, az analízist meg sokat kell gyakorolni, nagyon időigényes. Nincs sok köze a középiskolai matekhoz egyiknek se, én anno matek faktos voltam, de az ott tanult valszám meg analízisből a deriválás édeskevésnek bizonyult, de fősulin mégis megcsináltam mindkettőt. Szal csak akarás kérdése :)
2012. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ó, a valószínűség-számítás pont nem megy annyira... de majd akkor begyakorlom és ráfekszem, hogy az is jól menjen :)


Köszi a választ! :)

2012. okt. 13. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
van lineáris algebra, és operációkutatás is.
2012. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
meg a legtöbb tárgynál számolgatni kell,de azokhoz általában elég középiskolai matektudás is.
2012. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!