Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntik el, hogy a...

Hogyan döntik el, hogy a felvételiző valóban cigány-e?

Figyelt kérdés
Tehát ha beírom pluszpontokért, hogy cigány vagyok, azt hogyan ellenőrzik le?
2008. máj. 18. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
a jelentkezési laphoz fényképet kell csatolni,esetleg az alapján..
2008. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért jár a pluszpont, hogy valaki konkrétan cigány, hanem, hogy hátrányos helyzetű-e az illető. Tehát nem a cigányságát vizsgálják, hanem hogy pl. részesült-e rendszeres gyermekvédelmi támogatásban, meg ilyen dolgok. Tévedés, hogy csak úgy ukkmukkfukk azért kap valaki pluszt mert cigány. Egyébként pl. amikor népszámlálás van, olyankor is szoktak ilyet kérdezni, és akkor az a cigány, aki annak mondja magát, egy fehérbőrű szőke kékszemű is mondhatja azt, hogy ő cigány, és akkor úgy kell nyilvántartásba venni, de egy kancigány (már elnézést a kifejezésért) is mondhatja, hogy neki köze nincs a romákhoz.
2008. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert valaki cigánynak vallja magát, nem kap plusz pontot a felvételin...
2008. máj. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
77%
inkább tanulj az érettségire, ahelyett, hogy ilyenekkel akarsz pluszpontokat szerezni
2008. máj. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ez a plusszpontozási rendszer nem a legjobb. Aki kapja, azon a legtöbbször nem sokat segít, aki meg nem kapja, az meg haragszik azokra, akik kapják, mert nem azért kapja, mert többet tud. De sajnos jobb megoldást én sem tudok, pedig valahogy tényleg segíteni kell azokat, akiknek nem adattak meg ugyan azok a körülmények. Csak nem így.
2008. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy jár érte pont. Nem azért kérdeztem, hogy plusz pontokat szerezzek, csak a kiskapukra voltam kíváncsi. Szerintem nem vagyok annyira hülye, hogy ilyennel bepróbálkozzak.
2008. máj. 18. 23:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a pont ilyen esetben a hátrányos helyzetért jár. Többletpontot ezekből az okokból kaphat valaki:

- emelt szintű érettségiért

- nyelvtudásért

- versenyeredmény alapján

- sporteredmény alapján

- szakképesítés alapján

- előnyben részesítésért.

Na most a kérdés az előnyben részesítésre vonatkozik. Lássuk, így ki kaphat:

Az a jelentkező, aki hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, fogyatékos, vagy gyermeket gondoz.

Hátrányos helyzetű az, aki: a beiratkozás időpontjában 25 évnél fiatalabb, középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vette, illetve aki után rendszeres gyermekvédelmi támogatást folyósítottak, vagy állami gondozott volt. Ez 25 többletpont.

Továbbá:

további 25 többletpontra jogosult az a már elve hátrányos helyzetű jelentkező, akinek szülője, illetve szülei legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte, fejezték be sikeresen, illetve az, akit tartós nevelésbe vettek.


Fogyatékosság miatt 50 többletpont jár. (testi, érzékszervi, beszédfogyatékos, autista, megismerés és viselkedés fejlődési rendellenességű)


A másik előnybenrészesítési ok lehet a gyermekgondozás, az pedig ilyen esetben:

A gyermeke gondozása céljából (a felvételi idején) fizetés nélküli szabadságon lévő, vagy terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesülő jelentkezőnek 50 többletpont jár.


Tehát sehol nem említik, hogy az illetőnek cigánynak kell lennie, csak a köztudatban él úgy, hogy a hátrányos helyzetű egy szinonima arra, hogy cigány. De nem így van, mindenkinek jár a pont, aki hátrányos helyzetű, vagy pl. a szülei csak az általánost végezték el, mert nyilván való, hogy ilyen esetben is nehezebb volt számára a tanulás, mint egy olyan családban, ahol a szülőknek érettségije, diplomája van.

Azt nem mondom persze, hogy tökéletes ez a rendszer, csak nem annyira igazságtalan, mint amennyire mondják. De így is vannak benne súlyos hibák persze.

2008. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!