Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1014-ben lehet előrehozott...

1014-ben lehet előrehozott érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11. osztályos, és nyelvi előkészítőbe járok (13. osztályos). Nagyon megbántam, hogy ilyenbe jelentkeztem, és szeretném minél hamarabb letenni az érettségit, azaz 12. osztályban. Lehetséges ez egyáltalán? Kérvényezhetem ezt az igazgatótól? Kell osztályozó vizsgát tennem ilyen esetben? Ha igényelném, járnék külön felkészítő tanárokhoz. Járt már valaki hasonló esetben, hogy működik ez a folyamat?

2012. szept. 29. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már lekésted :D
2012. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt meg hogy érted?
2012. szept. 29. 08:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Arra utalt az 1-es, hogy elírtad az évszámot! Már 2012 van, az 1014 réges-régen elmúlt.

Persze attól még értjük, mit kérdezel. Én sajna azt nem tudom.

2012. szept. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, tényleg, bocsi. Reggel van még
2012. szept. 29. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Tehetsz előrehozottat, de sztem nem minden tárgyból. Vagy ha igen, akkor ugyanúgy ott kell maradnod az utolsó évre is.
2012. szept. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak infóból és élő idegennyelvből lehet.
2012. szept. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mindenből tehetsz előrehozottat, de végig kell járnod az osztályoddal még a 13.-at is. Nálunk legalábbis így van.
2012. okt. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elméletben letehetnéd. Ha nem utolsó évben teszed le osztályozóvizsgát kell tenned az addigi évek anyagából. A nyelvek esetén ez egy középfokú nyelvvizsgával helyettesíthető.

Kicsit a témába vág, hogy 2014-től eltörlik az ŐSZI előrehozott érettségit, ez nálad azt jelenti, hogy ha 12. év végéig nem teszed le az összes érettségidet, akkor már jövő májusig maradnod kell. 13-ban ősszel nem érettségizhetsz.

2012. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!