Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kettes diplomával még van...

Kettes diplomával még van lehetőségem doktorálni?

Figyelt kérdés

Végig 4-5 tanuló voltam, pár kutatásban is részt vettem - sajnos nem TDK-ztam - de a végét eléggé elszúrtam, megkaptam a legrosszabb opponenst és az államvizsgán is mindenbe belekötöttek.

Szerettem volna továbbmenni, de így szerintem nem vennének fel gyengébb egyetemre sem, ha megmutatom az elégséges jegyem gondolom kapásból röhögve kidobnak...

Vagy ha megfelelnék a felvételin, fizetném a tandíjat, akkor lehetséges? Vagy még éljek egy kicsit, próbáljak jó helyre bejutni dolgozni, ahol pl. írhatok tudományos cikkeket, így a siralmas diplomán kívül lesz valami alapja a jelentkezésnek?



2012. szept. 19. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen diplomát szereztél? Alap vagy mester? Mert doktorálni úgy is csak mester után lehet.
2012. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Osztatlan, ötéves képzésben diplomáztam.
2012. szept. 19. 15:15
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Én a Felvin azt olvastam több egyetemnél is, hogy jó minősítésű diploma szükésges a felvételihez, de nézz utána konkrátan annak az egyetemnek a lapján, ahova mennél.

[link]

2012. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hova szeretnél bejutni doktorira. Van, ahol követelmény, hogy legalább egyszer részt vegyél TDK-n (még ha nem is lettél helyezett).

Ha van egy jó kutatási témád, és van egy témavezető a doktori iskolában, aki lát benned fantáziát, akkor esélyes, hogy meggyőzi a felvételi bizottságot (pl. a szóbelin max. pontot kapsz, ami kompenzálhatja a kettes lehúzó hatását).

Egy szép publikációs lista is sokat dob a helyzeteden - ha van a tarsolyodban 1-2 megjelentethető cikk, és amúgy el tudnál önerőből járni konferenciákra, főleg olyanokra, ahol díjazzák is a fiatalokat, esetleg külföldre, akkor a következő felvételin megnövekedne az esélyed, mert látszana, hogy nem vagy egy elveszett ember, s szívesen támogatnak.

Azt is vedd számításba, hogy adott tanszékre hányan jelentkeznek - ha túl sok nálad erősebb, jobb pontszámú jelölt van, akkor csökken az esélyed. Szóval, több tényezőtől is függ.

2012. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi jutott eszembe: nem tudom, hányan voltatok egy évfolyamban, de ha végig 4-es, 5-ös tanuló voltál + részt vettél kutatásokban, akkor azért a tanárok megjegyeztek. Legalább is egy részük, közülük páran biztosan a felvételi bizottságban lesznek. Nekik van már egy összbenyomásuk rólad - lehet, hogy sóhajtoznak majd azon, hogy milyen kár, hogy becsúszott az a 2-es, de ha alapvetően jó véleménnyel vannak rólad az 5 év teljesítménye alapján, akkor nem lehet gond.


Ha bejutsz egy jó helyre dolgozni, onnan már biztosan nem fogsz visszakívánkozni az iskolapadba, ez tuti, kivéve, ha a főnököd mondja (és anyagilag is támogatja), hogy próbálkozz meg a doktoriddal.

2012. szept. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A minimum 4-est kérő helyek ki vannak lőve, maga az intézmény tulajdonképpen annyira nem fontos.

Ökológia-környezetvédelem irány érdekelne - mondjuk tudom, hogy nem igazán piacképes Magyarországon.

Annyiban jó, hogy mind természettudomány, mint társadalomtudomány irányban neki lehet kezdeni, nyilván kartól függően az adott irányra nézve nagyobb súllyal. Pl. az épített környezet, ember és környezet, humánökológia rész is érdekel, nem csak a biológia.

Az ezzel való elhelyezkedés már más, külföldön jó, de itt..

2012. szept. 19. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem veszik azt olyan komolyan, ha öt év eltelt a diplomaszerzéstől, és publikáltál stb. De rá kell kérdezni. Ez a jegymánia egy hülyeség.
2012. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha valahová fel szeretnének venni, akkor fel fognak. Sokat nyom a latba, hogy milyen a szóbeli része és eleve a felvételi kiírásokat is igazíthatják azokhoz, akiket valóban szeretnének felvenni. Menj el a doktori iskola egyik tagjához, akinél doktorálni szeretnél és beszéld meg vele, hogy mit szeretnél csinálni és milyen "előéleted" van (mikben vettél eddig részt, ...) és kérdezz rá konkrétan, hogy van-e esélyed bejutni. Ha megnyersz valakit, konkrét, kidolgozott kutatási tervvel tudsz a felvételi szóbeli részére elmenni, mert addigra eljuttatjátok a dolgot olyan szintre a kiválasztott témavezetőddel, akkor nem lesz gond. Ha csak simán odamész a felvételire minden nélkül, akkor eleve nincs sok esélyed. Ha az egyik helyen nem jön be a dolog, akkor keress másik doktori iskolát még a felvételi követelmények meghirdetése előtt. Van esélyed, ne tegyél le róla, csak sok múlik itt azon, hogy mennyire konkrét elképzeléseid vannak és látják-e rajtad, hogy el fogod végezni, mert Te ezt annyira szeretnéd.
2013. márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!