Melyik szak jobb szerintetek és miért? Asszíriológia vagy Egyiptológia?
Azért végez kevés ember, mert alapból kevesen mennek oda. Nem azért, mert annyira nehéz, hanem mert ilyen bölcsészszakokkal nem lehet megélni. Nem úgy, mint pl. biológia szakon, ahol 250-en kezdene és maradnak 5-en a 3. évvégén, mert a többi kipotyog.
Mégis mit fogsz dolgozni azzal?
Igen, tudom mit beszélek. :) A jogászi munkaerőpaci viszonyokról fogalmad sincs, és igen, ügyvédként még mindig előbb helyezkedsz el (statisztikák szerint a végzést követő 3 hónapon belül, sőt a hallgatók felének már az egyetemi éveik alatt is van munkájuk.
Tudom, hogy milyen az a két szak, több ismerősöm járt oda, mindenki otthagyta, mert azon kívül, hogy érdekes, a kutyának nem kell ilyen végzettségű ember. A versenyszféra nem alkalmaz ilyet, állami szférában nem kell, a kutatók meg már megvannak, még többen is mint amennyi valóban kellene, és had ne említsem a fizetésüket. Egyik ismerősöm inkább elment szakácsnak...
De hát te tudod, ingyenes tanácsot adtam, erre meg te vagy felháborodva, és te szólsz le... :)
Nekem aztán mindegy, ha nem hiszed el nem hiszed el, akkor legalább járj utána. De ha makacs vagy, akkor végezd el, és pár év után jöjj rá magadtól is. Vedd még fel mellé a diákhitelt is, hogy teljes legyen a szenvedés 3-5 év múlva.
Szóval nézd az arányokat is.
Pl. gépészmérnökből elkezdi országosan olyan 3 ezer. Abból elvégzi olyan 500, abból egyből kimegy nyugatra 50, marad 450. De évi 600-ra szükség lenne. Addig egyiptológusból felvesznek 10 embert, elvégzi 7, miközben 3 évente egyre van szükség.
Eléggé el vagy tévedve. Senki nem szólta le a diplomát, csak annyit mondtak, hogy munkát ezzel nem nagyon fogsz kapni.
Külföldön azért van több értéke ennek, mert pl. Amerika 100000000x többet költ kutatásokra, mint Magyarország. A magyar állam is támogat bizonyos kutatásokat, de nem az ókori kultúrákat, hanem inkább az orvosi, természettudományi, társadalomtudományi dolgokat részesíti előnyben, mert ezeknek van haszna a társadalom és az emberek életében.
Ezzel a diplomával meg talán múzeumba mehetsz, ha van külön erre a területre specializálódott múzeum, de szerintem már ott is jó pár önéletrajz hever az asztalon. Egyetemeken már megvan a tanári létszám.
Egyébként egyiptomot már amúgyis halálra kutatták az elmúlt pár évszázadban, sok lehetőség nem maradt.
Az itthoni képzés minősége világviszonylatban meg nem olyan jó, mivel elég kevés pénzből gazdálkodnak amúgyis az egyetemek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!