Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagytam az OKJ-t, de még...

Otthagytam az OKJ-t, de még megvan a jogviszonyom, ugyanakkor egyetemre is felvettek (többi lent)?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy okj-s képzést, de idén felvettek egyetemre. Nyáron diákmunkákat dolgoztam, így még nem szóltam, hogy meg szeretném szüntetni a tanulói jogviszonyom. Viszonylag messziről járok be, diák nélkül ezreket kéne fizetnem naponta a bejárásért. Az lenne a problémám, hogy nem lesz-e baj abból, ha beiratkozom az egyetemre, és csak akkor szüntetem meg az okj-s jogviszonyom, mikor már kaptam diákot vagy jogviszonyt igazoló papírokat? Kár lenne, ha ezért érvénytelen lenne a beiratkozás, vagy hasonló.

Az egyetemre egyébként költségtérítéses formában jelentkeztem, de az okj állami.


2012. aug. 29. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ezért vacakolni az OKJval, a matrica miatt novemberig érvényes még a diákod, de ha később kapnád kézhez az egyetemit egyszerűen kérj ideiglenes diákigazolványt, illetve rögtön igényelhetsz iskolalátogatásit is.

De egyébként a kettő nem zárja ki egymást, ha úgy érzed van hozzá energiád akár egymás mellett is végezheted a kettőt(amúgy ha van lehetőséged rá szerintem jelentkezz át levelezőre és csináld végig az OKJt is ha már 1 évet szenvedtél vele, és így legalább ha bármi történik lesz egy szakma a kezedben).

2012. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:) A kettőt egyszerre kizárt, épp most beszéltük a volt szaktársakkal, mekkora lehúzás az egész (számalkos képzés, 50.000 forintot kértek el eddig konkrétan a semmire, úgyhogy nagyon szeretném ott hagyni). Épp ezért nem is tüntettem fel a beiratkozási papíron, hogy más intézményben is tanulok, mivel mihelyt kapok az egyetemtől iskolalátogatásit és ideiglenest, iratkoznék is ki. Gondolom, nem jönnek rá, hogy eltussolom az okj-t, csak ettől parázok kicsit.:'D
2012. aug. 29. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!