Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi ennek a szakmának a neve?

Mi ennek a szakmának a neve?

Figyelt kérdés

Úgy tudom csak Pesten oktatják, egyetemen. (hogy melyiken és milyen karon, azt nem tudom) Lényeg az, hogy aki itt végez, azzal foglalkozik, hogy halottakat rekonstruál.. aki meghal, beviszik a patológiára és pár napon belül pl új arcot kell neki csinálni, mert ugye vagy szétesőben van, vagy valami baleset következtében szétment megégett, vagy széthasította valami...vagy csak öltöztetni kell őket meg kifesteni.. Megtetszett ez a munka, gondoltam, hogy jelentkezni fogok rá hogy ezt tanulhassam.. Ennek a munkának a nevére lennék kíváncsi, meg hogy melyik egyetemen, azon belül melyik karon oktatják. Tapasztalatok és vélemények is érdekelnek erről..

A válaszokat előre is köszönöm!

18/L



2012. aug. 28. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyen egyetemi szak tuti nincs, ez valami nagyon speckó képzés... nem hinném, hogy egyetemi tudást igényel...

nyilván alap biológiai és nagyrészt sminkes, rekonstrukciós ismeretek vannak benne.

amúgy a six feet under c. sorozatban van egy ilyen szereplő

2012. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ezt itt úgy hívják, temetkezési vállalkozó...

külföldön ez egy külön munkakör, magyarországon ha pl valaki nyitott koporsós temetést kér, a temetkezési vállalkozó rendbehozza, mindent elintéz.

2012. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

na mindegy... barátom mondta hogy elvileg van valami szak ami után ez lehetek.. de akkor ezek szerint nincs.. akkor maradok az előző ötletemnél és biológiára megyek szegedre:D (pest amúgy se a szívem csücske csak érdekelt volna mi a neve ennek a munkának..)

Köszi a válaszokat..

2012. szept. 1. 17:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!