Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi ennek a szakmának a pontos...

Mi ennek a szakmának a pontos neve gyógyszergyártó/gyógyszerész?

Figyelt kérdés
A jövőben ezzel szeretnék foglalkozni csak nem tudom hogy pontosan ez-e a neve. Olyat akarok ahol én állítom elő, én kutatok új gyógyszerek után. És annak mi a neve mikor ugyanezt csinálom csak kozmetikumokkal? És milyen sulit kell elvégeznem hozzá? És éretségi miből kell? Úgy sejtem hogy kell a biosz, a kémia meg a matek?
2009. okt. 13. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem farmakológus a szakma neve. Ezt találtam a [link] oldalon:


"2145 Farmakológus


A farmakológusok a gyógyszerek és ehhez hasonló anyagok élő szervezetekre gyakorolt hatását vizsgálják, kísérleteket végeznek, és a betegségek kezelésére, ill. megelőzésére gyógyszereket fejlesztenek ki.


A farmakológus esetében az érzékszervek fokozott jelentőséggel bírnak. A gyógyszerkutatás során a gyógyszer-alapanyagok pontos kimérése ép vagy korrigált látást követel. A gyógyszervizsgálatoknál fellépő szín-reakciók megítélésében döntő jelentősége van a színlátásnak. A gyógyszer-ellenőrzéshez szükséges információk egy része jó szaglási funkciót igényel, ugyanis a keletkező gőzök, gázok segíthetnek a meghatározásban. A keserű és az édes íz megkülönböztetésének is szerepe lehet a vizsgálatoknál.


A gyógyszer-alapanyagok mérése, adagolása, kiszerelése kéz- és ujjügyességet kíván. Az egyedi gyógyszer-készítés aprólékos, finom mozdulatokat igényel. A farmakológus munkája fokozott figyelmet igénylő munkatevékenység. Munkájuk során különféle gyógyszer- és vegyi anyagokkal kerülnek kapcsolatba, ezért az allergiás megbetegedésekre hajlamosak részére a farmakológusi pálya olyan munkaterületei ajánlhatók, ahol nem kerülnek közvetlenül kapcsolatba az allergén anyagokkal (pl. gyógyszergazdálkodás, gyógyszerismertetés stb.).


A farmakológus zárt térben, többnyire kedvező munkakörnyezetben végzi munkáját. A munkavégzés során használt eszközök: mérlegek, desztilláló berendezések, sterilizálók, tablettázó gép, szárítószekrény, lombik, főzőpohár, pipetta, tölcsér, kémcső, olvadás- és dermedéspont mérő stb. A farmakológusi munka anyaga maga a gyógyszer, a kutatás és a gyógyszer-készítés során használt különféle kémiai anyagok, élelmiszerszínezékek, tartósító anyagok stb.


Feladatai:


· a gyógyszereknek és más kémiai anyagoknak az anyagcserére, a sejtnövekedésre és -reprodukcióra, az emésztésre és más életfolyamatokra gyakorolt hatásának az elemzése


· gyógyszer-adagolási kísérletek végzése


· új gyógyszerek és sztenderdizált gyártási módszerek kifejlesztése


· a különböző, szervezetbe kerülő kémiai anyagok, pl. élelmiszer-színezékek és tartósítóanyagok emberi és állati sejtekre, szövetekre, szervekre és életfolyamatokra gyakorolt hatásának vizsgálata


· tudományos közlemények készítése


Néhány kapcsolódó, de máshová sorolt foglalkozás:


2115 Vegyészmérnök


2144 Vegyész


2148 Biológus, botanikus, zoológus, ökológus


2212 Szakorvos


2215 Gyógyszerész


2216 Szakgyógyszerész


Minimális képzettségi (képesítési) feltétel:

IV. képzettségi szint (egyetem, főiskola)"


Nem tudom, konkrétan erre gondoltál-e.

2009. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pl BME-VBK, és ott lehet ilyenre szakosodni.


De jól gondold meg, mert a gyógyszerekkel nem az embereken fogsz segíteni, hanem csak tömni fogod a gyártó bankszámláját, mivel ez egy rohadt nagy biznisz.

2009. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mind a két válasz nagyon hasznos a számomra. :)
2009. okt. 19. 23:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!