Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb tanulási módszer? Ti melyik szerint tanultok?

Figyelt kérdés

1. Amit délelőtt feladtak házi feladatokat, tanulnivalókat, még aznap délután/este megcsinálom.

2. A házi feladatokat, tanulnivalókat azelőtti nap csinálom meg, amikor óra van. (pl. csütörtökön van óra->szerda délután/este tanulok rá)



2012. aug. 28. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Első. A második módszer nem jó, mert elfelejted a leckét, ha nem aznap csinálod meg, vagy mit tudom én.
2012. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jobb aznap megérteni az anyagot, de legalább max másnap foglalkozni vele mert úgy még valamennyire észben van mit is mondtak az órán. Ha vársz vele egy hetet akkor már kevésbé fogod érteni, nehezebben megy a dolog stb.
2012. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. nekem ez vált be. nem felejtem el mert mindig felírom( ha meg mégis..hát mire van az a 10 perc szünet?..:D)


akkor nem jó a 2. módszer ha pl. 2-3 oldalnyi(nekem 40 angol kifejezés volt) dolog van vagy nagy dolgozat.. tapasztalatból mondom.. akkor már előtte 2-3 nappal el kell kezdeni tanulni!

2012. aug. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2. szerint. Nekem bevált.
2012. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2., mindent az utolsó pillanatra hagyok, volt többször hogy doga reggelén keltem fel korábban tanulni, mert előző este nem tudtam rávenni magam, ha előtte nap tanulok, akkor is este. Persze minden év elején megfogadom, hogy ezentúl másként lesz, most remélem így végzősként sikerülni fog valamennyire.

Ezt nem ajánlom annyira, én is csak azért vagyok jó tanuló, mert a lustaság mellett elég lelkiismeretes vagyok, tehát ha kell reggel ötkor, de megtanulom az anyagot, mert nem tudok úgy elmenni dogára, hogy nem készültem.

Ha nem vagy olyan lusta mint én, akkor az első módszert ajánlom írásbelire, tanulnivalóra az utolsó napot ha meg tudod tanulni egy délután alatt, ha nem, kezd el korábban és utolsó nap ismételj.

2012. aug. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én eddig nem találkoztam olyannal aki az első szerint tanulna!
2012. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!