Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én egy humán beállítottságú...

Én egy humán beállítottságú ember vagyok. Nem tudtok nekem olyan egyetemi szakokat írni, melyek nekem kedvezőbbek, és nem költségtérítéses?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok. Ennyi infóból senki sem fogja tudni, mi való neked. Egyáltalán azt sem értem ,hogy ha nem tudod, mit kezdj magaddal, miért ragaszkodsz annyira a felsőoktatáshoz.
2012. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én nem azt kérem, hogy döntsd el, mi való nekem, csak azt, hogy olyan humán szakokat írjatok le, amik nem költségtérítésesek, mert amik eddig tetszettek, azok sajnos nem voltak államilag támogatva.
2012. aug. 30. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó, akkor érthetőbben fogalmazok: szerintem egy egetverő bullshit ez a humán-reál felosztás. Igazából az átlagember se nagyon tudja, melyik terület hova tartozik, de ha mégis, akkor is erőltetenek és önkényesnek tartom, ami fekete-fehéren probálja leszűkíteni a valóságot. A másik gond, hogy ez leginkább az iskolai eredményesség területét jelzi, ami elég keveset mond egy ember készségeriől egészében.


Ha humán alatt nem műszaki és nem természettudományi vonalat értjük (esetleg az agrártudományt is kivonjuk), a megmaradt terület így is óriási. Gyakorlatilag bölcsész, társadalom- és jogtudományi karok egész kínálatát másolhatnám be, és akkor még mindig ott volna maradékként a pedagógus- illetve művészeti képzés, meg különböző szociális szolgáltatás hátterét szolgáló képzések.


Most én bemásolhatok neked száz-kétszát szakot, ha ez a szíved vágya, de két okból tartom értelemtlennek. Egyrészt biztosan le lehetne jobban szűkíteni a területet, hogy pontosabban, és ne csak ctrl+c/ctrl+v-ben adjunk tanácsot. Másrészt ha ennyire bizonyítalan vagy, miért kellene egyetemhez ragaszkodnod? Lehet, hogy többre mennél olyannal, amit nem ott tanítanak.

2012. aug. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké, én nem bizonytalan vagyok, mert már kinéztem magamnak 5egyetemei szakot, igaz, hogy vannak közöttük költségtérítésesek, csak jobban át szerettem volna látni, hogy még milyen szakok jöhetnek szóba, és ahelyett, hogy próbálsz lebeszélni, ne menjek egyetemere(ami a legkönnyebb), egy kis segítséget vártam volna, hogy jövőre könnyebben el tudjam dönteni.
2012. aug. 31. 09:00
 5/9 anonim ***** válasza:

A világon senki nem próbált lebeszélni arról, hogy egyetemre menj, legalábbis én nem.

De látod; ha azt az öt szakot ide leírtad volna, már előbbre lennénk, és valami tanácsot tudtam volna adni. Most tényleg szeretnél tanácsot kapni?

2012. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudod, én is egy kis segítséget várnék, ha már tanácsot próbálok adni.
2012. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké: andragógia-személyügyi szervező, emberi erőforrások, közszolgálati, töri tanár, és van még egy bár ez egyáltalán nem humán: műszaki menedzser. Te melyik szakot tartod a legjobbnak? Vagy ismersz ezekhez hasonló szakokat is? Nekem a legjobban az emberi erőforrások tetszik, csak pont az nincs támogatva.
2012. szept. 1. 11:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát, ezek közül szerintem az emberi erőforrásokban van a legtöbb fantázia; azzal még el is lehet helyezkedni (ha jó helyen csinálod - állítólag a sZent István egyetem ajánlott -, szerzel gykorlatot). Emberekkel foglalkozhatsz személyesen, szóval tényleg humán szó szerint. Hasonló legfeljebb a pszichológia szak lehetne, de az másfelé vinne.


Tudtommal viszont a közszolgálati szak nem éppen humán, rengeteg matek és gazdasági ismeret kell hozzá. Az andragógia számomra sosem mondott semmit, és pl. egy ismerősöm is nagy mellénnyel kezdte el a szakot, de mára már belátta, milyen kevés esélye lesz elhelyezkednie vele, és sokat ad a továbbképzésére illetve a tapasztalatszerzésre.


A tanári pálya egy egészen más ügy; ahhoz elhivatottság kell, nem csak az, hogy érdekeljen adott szakterület. A műszaki menedzser meg valóban nem humán; oda fizikai, matematikai és informatikai ismeretek is kellenek, ráadásul a készség, hogy el tud adni mindezt.


Megértem, ha gondot okoz, hogy fizetős egy szak; ezen pusztán tanáccsal nem lehet segíteni. Csupán azt kell átgondolni, megér-e egy befektetést a dolog.

2012. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. szept. 2. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!