Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Most kezdem majd a 8.osztályt általánosba. Tehát kb. egy fél évem van eldönteni hogy hova menjek. Az a baj, hogy elképzelésem sincs, nem érdekel különösebben semmi. Még van időm de nagyon hamar el fog menni ez a fél év. Egyetlen dolog amit szeretek az a rajzolás, a baj csak az hogy nem tudok. Nincs jó kézügyességem. Művészeti tehát nem nagyon jöhet szóba. Segítsetek! Van valami oldal esetleg ami segíthet?

Vagy van valaki aki ugyan így van/volt? Neki mi segített?


2012. aug. 22. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az,hogy ismertem a googlet és a továbbtanulási tesztek fogalmát...
2012. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Gyere a Giorgio Perlasca-ba :) Itt tanulhatsz vendéglátást! Bb. 10ker-ben van a suli.:)
2012. aug. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nagyvonalakban ilyenekre tudsz menni: Gépészet, elektronika, vendéglátás és idegen forgalom ( ehez tartozik a pincér, szakács, cukrász, utazásügyintéző, idegenvezető) kereskedelem és marketing, erdészeti, mezőgazdaság, de mehetsz olyan suliba is, ahol nyelvet tanulsz intenzíven.

Ha jó tanuló vagy akkor menj valamilyen érettségit adó suliba aztán onnan is tovább mehetsz főiskola/egyetem, ha viszont nem vagy jó tanuló, beérheted érettségi után egy technikusi vizsgával, ami a 12. osztály után van és az 1 vagy 2 év ( szakmától függ) vagy egyszerűen mehetsz szakmunkás osztályba ahol 3-4 év és megvan a végzettséged, de azzal nem lehet vmi sok $-t keresni.

2012. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem valaszd vlmeik gimnazium sima (tagozat nelkuli) osztalyat! Igy nem kell pld. Mar az elejetol bizonyos tantargyakat emelten,tagozatosan tanulnod,hanem 11.ben(vagy amikor kell) tudsz fakultalodni,arra ami addigra elkezd vonzani.vagy valaszd az 5eves (nyelvi elokeszito) kepzest,igy elso evben sok nyelvora miatt,lesz nyelvizsgad,es nyersz egy evet egyetem elott.vagyha nem gimi,akkor sztem az infoval menj tovabb.vagy vegezz el egy jobb agyfeltekes rajztanfolyamot (mindenki tud legbelul rajzolni,en se hittem,de mukodik) es ne parazzz!fiatal vagy,akar kozepiskolat is valthatsz,de tudd :valtani sosem keso (meg egyetemen se!) :)
2012. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!