Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi előtt állok, és...

Nonababy kérdése:

Érettségi előtt állok, és nagyon félek tőle. Sőt még azt sem tudom hogy hova menjek továbbtanulni. Tudnátok segíteni hogy hova érdemes menni? Egyetem, fősuli vagy esetleg OKJ képzésre lenne értelmesebb elmenni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 11:11
 1/8 A kérdező kommentje:
A félévim 4.4 lett
2012. jan. 22. 11:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi érdekel? Humán vagy, vagy esetleg reál? Biosz kémia, vagy magyar töri??? Valami támpontot adjál, mert ez így kevés.
2012. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos,a törit szeretem dicséretes 5 lettem,azzal nincs gond...a magyar az érvelés miatt 4 lett és nem is nagyon szeretem...a tanár miatt.szóval igen humán.
2012. jan. 22. 11:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem. Hát figyelj. Mostanában a szakmák nagyon fel fognak értékelődni, nagyon egyszerű ok miatt. Mindenki diplomát akar, mindenki a diplomára hajt, kétkezi munkás nincsen. Tehát logikus lenne, ha elmennél egy OKJ-re valamilyen irányba és utána próbálnád meg azt az egyetemet. Ez 2 dolog miatt is előnyös lenne: 1. OKJ-n mind1 milyen irányt választasz, azok általában csak 1-2 évesek, így ha még sem tetszik, akkor sem buksz sokat 2. pár év alatt sok minden történhet és előfordulhat, hogy más diplomásokra lesz szükség mint pl most.


Mivel humánt mondtál ezért kicsit kifogtál rajtam :D Szakmákból is igazából az van "előnyben", aki inkább a reálos felé kacsingat, ugyanúgy mint egyetemen. Nekem most ami beugrott, az az, hogy elmész egy inkább reálos szakmára (pl egy fogtechnikus - igaz ez 3 éves - nem is keres rosszul és lehet is találni munkát), utána meg esetleg egy nem túl divatos nyelvi szakra. Tehát nem anglisztikára meg germanisztikára, hanem esetleg valami orosz, arab nyelv, esetleg kínai , japán. Én ezeket tudnám elképzelni. Sajnos más ötletem nincs. Mindenesetre érdemes kihasználni azt, hogy az első szakmát (22 év alatt) az állam állja illetve egyre nagyobb értéke lesz!


(Azért ezeket a nyelvi szakokat ajánlottam, mert ezek az arab országok, ázsiaiak valamint oroszok nagyon terjeszkednek az üzleti világban és el sem hinnéd, hogy mekkora szükség van egy mondjuk orosz-török tolmácsra! Ilyen párosítással tuti lenne munkád!)

2012. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) sokat segítettél!
2012. jan. 22. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Mozdonyvezető, 180 ezer forint a fizetés.
2012. jan. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

És mozdonyvezetőnek külföldre is el lehet menni?

+ Még mivel lehet kb. ennyit keresni? Sima OKJ-vel.

2012. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi átlag semmit nem számít. Van ismerősöm, aki megbukott középsuliban matekból, de a végén ötös emeltet írt... Egyébként ha kitöltögeted a régebbi érettségi feladatsorokat, akkor nagyjából tudod, hogy mire elég a tudásod. Ha jól megy, gondolkodhatsz nagyban. OKJ<fősuli<egyetem :)
2012. jan. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!