Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy filozófus vagy egy szabadb...

Egy filozófus vagy egy szabadbölcsész mit tanul az egyetemen?

Figyelt kérdés
Nem akarok odamenni, már egyetemista vagyok, TTIK-s, de marhára kíváncsi vagyok, hogy ezek a szakok mit takarnak, hogy mit tanulnak:) Vki tudja esetleg?:D
2012. aug. 16. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy filozófus azt tanulja, amilyen szakra ment. Ha éppen építészmérnök szakon van, akkor azt tanulja a filozófus.


Szabad bölcsészet szakon tanlják a hallgatok azt, amiről igazán a bölcsészet szól. Itt van bőven szakosodás, tehát lehet tanulni művészettörténetet, etikát, vallástörténetet, filozófiát stb. Attól függ, mire van kerete az egyetemnek. Ha valaki elvégzi, mehet filozófia, művészettürténet stb mesterképzésre, amellyel még többet tanulja ugyanazt.


Egyébként bármelyik egyetem tantárgylistája szabadon olvasható, ha kíváncsi vagy.

2012. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nézz tantervet, de szabad bölcsészet az etika szak utódja, egyébként nevetséges, hogy önálló szakként elindulhatott (az etika anno csak szakpár volt, és etika tanár végzettséget adott). Tanulnak filozófiát, szociológiát, pszichológiát, etikát, stb. Csupa olyan, amit a munkaerőpiacon nem tudnak hasznosítani. Bár végül is mehetnek másféle mesterképzésre is ha akarnak.
2012. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Nézz tantervet, de szabad bölcsészet az etika szak utódja"


- Bocsánat, de vitatkoznom kell: etika szak nem volt régen, legfeljebb etika és emberismeret tanárképzés. A szabad bölcsészet a művészettörténetet, filozófiát, esztitikát olvasztotta magába. Ezek mind külön szakok voltak régen, tehát azzal nincs gond, hogy a szabad bölcsészet külön szak. Legalábbis ebből a szempontból. Mert egyébként ennek az összeolvasztásnak jó és rossz oldala is van a bölcsészkarok számára.


Lehet, hogy konkrét szakmára nem képesít (bár sok filozófia speces megy egyetemi tanárnak, illetve művészettörténetesek mennek múzeumba), azonban csak azok nem tudnak érvényesülni, akik nem tudják, miért mennek oda tanulni. Sokan boldogan csinálják meg a szakot, még ha utána mást is kezdenek tanulni és dolgozni.

2012. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
De mégis hol fognak utána elhelyezkedni? Nincsen olyan álláshirdetés, hogy bármilyen diplomával keresnek embert vagy konkrétan szabad bölcsész diplomával.
2012. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ahol tanultam, azon az egyetemen az etika és emberismeret tanárképzés utódjaként jelent meg a szak, azokkal a tárgyakkal nagyjából, ezt neveztem etika szaknak. De emellett megjelent egy társadalomtudomány nevezetű szak is, ami szintén diplomás munkanélküli képző, a korábbi vendéglátás és turizmus mellett. Ráadásul a korábbi tanárszakok is kétszintű képzésbe kerültek, így egy magyar, anglisztika, germanisztika alapszak is wc papír, tanárnak meg nem mind tanul tovább.
2012. aug. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsónak igaza van, de pl a matek alapdiploma is ugyanúgy wc papír, ha nem tanulsz tovább. én is arra járok. talán a kémia az egyetlen, aminek az alapdilomájával is el lehet héderelni viszonylag elfogadhatóan. biológia, földrajz hiába ttk, ugyanúgy semmit sem érnek alapdiplomával, mint a bölcsészeké. környezettan meg még mesterrel se. erre én is csak most ébredtem igazából rá, mikor már végzős vagyok...
2012. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, majd utána nézek a tantervnek, bár nem hiszem, hogy az mond vmit, hisz ha megnézik a miénket, külsősnek nem fognak mondani semmit a tantárgyaknak a neve:)


Az utolsónak mondja: Ezt a h.lyeséget csak itt a gyk-n terjesztik, hogy nem lehet elhelyezkedni stb.. hát én biológusnak tanulok, és mivel évente csak páran végzik el nehézségéből adódóan, így elég nagy esély van az elhelyezkedésre, főleg hogy mind akiket ismerek végzősöket, már laborban dolgoznak tanulmányaik mellett. Tesóm pedig föcin van, most megy Msc-re, neki is tudunk már munkát.

2012. aug. 17. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Itt van pl a Pannon Egyetem szabad bölcsész szak tárgygráfja. Kb mindenhol ugyanez lehet: [link]

Ami azt illeti, elég sokat ücsörögnek bent, ha minden órára bemennek. Nem, nem vagyok bölcsész. Remélem segítettem. (:

2012. aug. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetemi tanárok meg rektorok a Bölcsészettudományi Egyetemen, meg élnek mint hal a vízben! Milliomosok, és hazudnak a fiataloknak, hogy milyen jó lesz a szak, milyen értékes lesz a diploma aztán végül mégsem. Ők meg röhögnek a markukba, szégyellhetnék magukat.
2015. aug. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!