Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy filozófus...

Mi kell ahhoz, hogy filozófus lehessek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a filozófia, mindenem a gondolkodás, és az elméletek teremtése. Viszont azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy milyen egyéb dolgok kellenek ehhez, mit kell elvégezem ezért, és még egy kérdés(kissé hálátlan ugyan): miből él a filozófus? Egyáltalán meglehet ebből élni?


16/l


2011. jún. 12. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak hobbiból csináld illetve tanuld. Majd ha lesz már egy másik diplomád vagy végzettséged vagy vmid azután. Megélni szerintem nem lehet belőle. Sztem csak külön állás nincsen számunkra (legalábbis még nem láttam eddig olyan álláshirdetést h filozófust keresünkxd) max az egyetemi tanár aki tanítja az él meg belőle. Esetleg lehet újság cikkeket megjelentetni vagy könyveket írni ilyesmi.
2011. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Pia, és drog kell hozzá, na meg persze szexuális szabadság ergo bárhol, bármikor, bármivel/kivel hozzáállás, és igazi filozófus leszel :). De ha pénzt is akarsz keresni, akkor menj reál pályára.
2011. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

van filozófia szak, de filozófusként elhelyezkedni nagyon nehéz (kb. kihalásos alapon mehet a dolog), nem filozófus pályára meg ugye nem sokat ér a filozófus diploma - esetleg még ha filozófiatanár szakra mész, akkor van egy konkrét szakmád, de hogy mennyire keresettek a filozófiatanárok, azt nem tudom.


Ha mindened a gondolkodás, az elvont dolgok, és az elméletek teremtése érdekel, akkor matematikus szakon is érdemes lenne elgondolkozni - végül is ugyanabból a tőből fakadnak, régen a filozófusok rendre matematikusok voltak.

2011. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja, és az kimaradt, hogy a matematikus szaknak az lenne a lényege, hogy azzal viszont sokkal jobban le lehet helyezkedni, mint filozófus diplomával.
2011. jún. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
Egyetértek. Filozófiából nem él meg az ember. Az csak hobbi.
2011. jún. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából a filozófia mellett a magyar a mindenem, és sajnos ezekkel nem lehet mit kezdeni. A számolásban nem vagyok kompetens sajnos!
2011. jún. 13. 10:24
 7/10 anonim ***** válasza:
No, megvalósítottad már az álmaidat?
2018. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Végül miből diplomàztàl? :)
2019. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Naaa?:D
2021. júl. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 JNO_13 válasza:
NAAAAA?
jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!