Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik munka lenne ilyen?...

Melyik munka lenne ilyen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval még csak most megyek 9.be, de mire elvégzem az iskolát lesz érettségim és utána Bp-re költözök fel :)

Úgy végzem el, hogy lesz nyelvvizsgám angolból és németből. Mikor felmegyek Bp-re koreai nyelvet is fogok tanulni :)

De közben pszichológiát tanulni levelezős ágon. Nekem olyan munka kellene, amihez ellehet érettségivel és két nyelvvizsgával helyezkedni és persze sokat keres. Csak így érdekel, felmerült bennem a kérdés. Szóval, milyen munkát vállalhatnék el?:)


2012. aug. 12. 21:41
 1/6 geobarbi ***** válasza:
Azért ne gondold, hogy érettségivel dőlni fog a lé, de szerintem egy callcenter allást tudnál találni netto 120ért, ami kezdetnek szerintem nagyszerű. Oda általában kell a nyelvtudás, és ha eladod magad, felvesznek referencia nélkül.
2012. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az is elég a 120!!

Csak megalapozni a "nagyvárosi" életet, mert egyetem elvégzése után természetesen a pszichológiával dolgoznék.

És köszönöm a választ.

2012. aug. 12. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég csúnyán bilibe lóg a kezed, majd meglátod...
2012. aug. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

120-ból nem fogsz tudni egy családot etetni, gondold meg! Érettségivel szerencséd van, ha a minimálbért túlléped pár tízessel. Érettségi után OKJ-s képzésre elmehetnél (jelenleg ingyenes, 4 év múlva nem tudom mi lesz), OKJ-ből mindig hiányszakmákat indítanak, van egy csomó választási lehetőséged, amivel lényegesen erősebb fizetést tudsz szerezni. Bár egyetem vagy főiskola még mindig kedvezőbb ezeknél. No meg érettségije sok embernek van, ha elbocsátanak a munkahelyedről, később már nem fogsz tudni munkát találni.


Még egyszer megismétlem, ha 40-et költesz élelemre, 50-et a rezsire, akkor a 120 nem biztosít majd neked és családodnak biztonságos megélhetést (mert ugye ha elromlik valami, baleset történik, akkor nincs miből létrehozni tartalékot, hogy az életed ilyen esetekben ne menjen tönkre)!

2012. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 geobarbi ***** válasza:
Ti tudtok olvasni? Előző: csak addig kell neki a 120, amíg egyetemre jár, és gondolom addig nem akar családot alapítani, csak megéldegélni valahogy szűkösen. Okj-re buzdítod, mikor igazából nem ér semmit? Ne nevettess!
2012. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm ! :)

Valóban, nem 120-ból akarok megélni csak addig kell a pénz amíg egyetemre járok. Apukám Bp-en lakik ő nála laknék...:)

Család fenntartása?? 18 évesen milyen családot tartsak én el? Nem szándékozok olyan fiatalon gyereket szülni..csak miután egyetem *pipa* saját ház *pipa* stb...

Szóval nekem az a pénz bőven elég lenne :D

2012. aug. 13. 02:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!