Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma kaptam meg a egyetemes...

Ma kaptam meg a egyetemes papírjaimat, tuna valaki segíteni? (mert sok dolgot nem értek)

Figyelt kérdés

Külföldi vagyok és csak ma kaptam meg a papirokat, elolvastam és naa... ezek a kérdéseim lennének:

1. mi az a adóigazolvány?

2. Taj kártya? Itt külföldön ki tudom kérni az Európai egészségügyi kártyát az megfelel (ez a 2 pont is kell a beíratkozásnál)

3. diákigazolványt az okmányirodában kell elintézni..az hol lehet Győrben?

4. internetes vásárlásra alkalmas kártyát kell bebiztosítani..otp junior-t ajánlja..mi kell ahoz hogy elintézzem?

5. adóazonosító száma (beíratkozási lapon van) ez mi?

6. állandó lakásának a címe- ide a külföldi címemnek vagy a kollégiumi címnek kell mennie?

7.párhuzamos képzés- ezt az jelenti hogy 2 iskolát végzek egyszerre?

Némileg ezek lennének. Remélem tudtok segíteni.



2012. aug. 5. 23:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

KÉRDEZŐ:


"Amúgy lehethogy hülye kérdés de mire jó a NAV kártya?(mire használjátok?)

Mégy egy kérdésem lenne nekem van jogosítványom de külföldi akkor az már nem is lesz érvényes?"


A NAV kártya arra jó, hogy a rajta szereplő adóazonosító jellel az adórendszerben azonosítsanak téged. Általánosságban a keletkező jövedelmek után adót és járulékot kell fizetni. Ezeket ezen a számon kötik hozzád. Eddig az évig az ösztöndíjad, szociális támogatást és egyéb juttatásokat, amiket az egyetemtől kaptál fel kellett tűntetni az adóbevallásodban, de adózni nem kellett utánuk. Idén ez megszűnt, ettől függetlenül az egyetem (Oktatási Hivatal pontosabban) lejelent az adóhivatalnak, mert neked gyakorlatilag az egyetem lesz a főállású "munkahelyed".

Az utánad befizetett társadalombiztosítási járulékot is ezzel a számmal kötik hozzád, ezzel leszel jogosult orvosi ellátásra hazánkban.

(Mindettől függetlenül én kiváltanám a nemzetközi TB igazolványt, mert nem kerül semmibe, de ha ne adj isten baleset ér sokat számíthat. Lényegében Te külföldön leszel. )

2012. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!