Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ma kaptam meg a egyetemes...

Ma kaptam meg a egyetemes papírjaimat, tuna valaki segíteni? (mert sok dolgot nem értek)

Figyelt kérdés

Külföldi vagyok és csak ma kaptam meg a papirokat, elolvastam és naa... ezek a kérdéseim lennének:

1. mi az a adóigazolvány?

2. Taj kártya? Itt külföldön ki tudom kérni az Európai egészségügyi kártyát az megfelel (ez a 2 pont is kell a beíratkozásnál)

3. diákigazolványt az okmányirodában kell elintézni..az hol lehet Győrben?

4. internetes vásárlásra alkalmas kártyát kell bebiztosítani..otp junior-t ajánlja..mi kell ahoz hogy elintézzem?

5. adóazonosító száma (beíratkozási lapon van) ez mi?

6. állandó lakásának a címe- ide a külföldi címemnek vagy a kollégiumi címnek kell mennie?

7.párhuzamos képzés- ezt az jelenti hogy 2 iskolát végzek egyszerre?

Némileg ezek lennének. Remélem tudtok segíteni.



2012. aug. 5. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Pár dologra tudom a választ:


3. diákigazolványt az okmányirodában kell elintézni..az hol lehet Győrben?

[link]


4. internetes vásárlásra alkalmas kártyát kell bebiztosítani..otp junior-t ajánlja..mi kell ahoz hogy elintézzem?

Meny be egy otp bankba, vigyél személyit és pár ezer Ft-ot amit rá tesznek a számládra. Ott segít az ügyintéző, ez a szociáli és ösztöndíj miatt fontos.



7.párhuzamos képzés- ezt az jelenti hogy 2 iskolát végzek egyszerre?

Két szakot végzel egyszerre.

2012. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1) Nálunk létezik egy, az adóhatóságnál kiváltható adóigazolvány, melyen az 5. kérdésedben kérdezett adóazonosító szám szerepel. Ezt a NAV-nál kell megigényelni, de nem tudom, hogy külföldieknek hogyan megy ez... Javaslom telefonon érdeklődd meg: www.nav.hu


2) Szerintem az európai nem jó. Ezügyben én az egyetemet hívnám fel... (Nálunk azért lényeges, mert amíg egyetemista vagy, az Oktatási Hivatal fizeti utánad a Társadalombiztosítást így lát el az orvos. )


3) [link]

Árpád utat javaslom...


4) Bemész egy OTP bankba, és közlöd, hogy szeretnél junior számlát nyitni. Személyi és lakcímkártya (ha van ilyened) kell hozzá.


5) Lásd fent.


6) Ide természetesen a lakhelyed írod, hiszen az az állandó lakcímed. A koli SOHA nem lesz állandó lakcímed, maximum ideiglenes tartózkodási helyed, ha bejelented.


7) Igen.

2012. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
17%

Látom, hogy már sokra válaszoltak.

Egy tanácsot adnék: NE MENJ AZ OTP-BE! Mindenhol szemetek, de ott különösen! Menj az ERSE-be, ott a diákoknak ingyen van a kártyahasználat, a telebank és a netbank, plusz rengeteg akció és újítás van náluk most!

2012. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

"Menj az ERSE-be, ott a diákoknak ingyen van a kártyahasználat, a telebank és a netbank,"


Csak úgy megsúgom, hogy az OTP-nél is... :D

Jah, nem is, a telebank és a netbank nem csak diákoknak ingyenes.

Bocsi...

2012. aug. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SzilKa ***** válasza:
68%

1. az adóigazolvány egy kártya, amin szerepel az adóazonosító számod (5. kérdésed), ezt nálunk. Igényelni tudod az itt leírtak szerint: [link]


2. TAJ kártya: az egyetem tanulmányi osztályán kérdezz rá, hogy elég-e az Európai egészségügyi kártya. Ha kell a TAJ kártya, akkor itt tudod megnézni, hogyan igényelhetsz külföldiként: [link]

Vaszínűleg azért lesz jó, ha igénylesz TAJ kártyát, mert nappalis hallgatóként jogosult leszel Magyarországon egészségügyi ellátásra.


3. győri okmányiroda: [link]


4. bankkártyát szerintem ne az OTP-nél nyiss, nyilván az OTP-t reklámozzák valamiért, de inkább keress normális bankot, amelynek nem magasak a fenntartási költségei, de ha amúgy van külföldi bankkártyád, ami alkalmas internetes vásárlásra, tök felesleges magyar bankszámlát nyitnod.


5. lásd 1-es válasz


6. állandó lakcím a külföldi címed, ideiglenes lakcímed pedig a kollégiumi címed lesz.


7. igen.

2012. aug. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

"de inkább keress normális bankot, amelynek nem magasak a fenntartási költségei,"


Basszus nem akarok itt kampányolni az OTP-nek, de 11 éve OTP-s vagyok, végigmentem az összes Junior csomagon. Áruljátok már el mi a fenntartási költsége az OTP-s számlának?!

3 évente elkérik a kártya legyártásának árát. Amúgy kb minden ingyen van.....

2012. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat! :)

OTP banknak kell lennie benne van a papirokban(gondolom a sulinak ezzel a bankkal van szerződése). Amúgy lehethogy hülye kérdés de mire jó a NAV kártya?(mire használjátok?)

Mégy egy kérdésem lenne nekem van jogosítványom de külföldi akkor az már nem is lesz érvényes?

2012. aug. 6. 00:39
 8/11 SzilKa ***** válasza:
0%

Az egyetem csak ajánlja, de nem kötelező pont az otp, te döntöd el.

Tanulmányi osztályon dolgoztam 10 évet, nálunk is hol ezt, hol azt a bankot ajánlották, mikor melyik kért meg minket, hogy ajánljuj. A neptun rendszernek tök mindegy, melyik banknál vagy!


Otp pártolók, majd ha már nem lesz diákkedvezményetek, rájöttök, mekkora lehúzós bank is az, illetve az ügyfélkezelésük mennyire arrogáns, stb. Más banknál is van diákkedvezmény, ahol "felnőttként" is érdemes maradni, de tök mindegy, ki melyik bankot favorizálja, a kérdező szabad választás előtt áll és EZ a lényeg.

2012. aug. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

"OTP banknak kell lennie benne van a papirokban"


Tipikus OTP-s megtévesztés, és egyben az oka (egyik) annak, hogy miért van a legtöbb embernek ilyen. Ez a legrosszabb bank, jobb elkerülni. 0 látra szóló kamat, lekötött betétre jóval alacsonyabb kamat a többinél, diákoknak gyakorlatilag bármelyik másik is ezt nyújtja, de felnőtteknél már számítani fognak a különbségek, például az igazán arrogáns ügyfélkezelés (legtöbb otp-be ha bemész akkor szépen állsz majd egy terpeszkedő ügyintézővel szemben, akinek az arckifejezéséből látszik hogy mennyire utálja ezt, elhallgat információkat, és szarik az egészre. Legalábbis nekem/családnak/ismerőseimnek ez a tapasztalatunk Pesten, lehet másnak, máshol más. De másik banknál senkinek nem ez a tapasztalata.. van ahol bőrfotelekben ülve tárgyalnak veled, és még jobb kedvezményeket és kamatokat adnak.

2012. aug. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

" lekötött betétre jóval alacsonyabb kamat a többinél,"


Tipikus öres szavak elpuffogtatva a levegőbe.

Most 200 ezrem van lekötve 4 hónapra 7% kamatra az OTP-nél, diák számlán.

Lennél olyan kedves, és felsorolnád az összes többi bank ennél sokkal-sokkal jobb ajánlatát?

Hidd el másnap viszem át oda a pénzem.


Várom azt a sok banki ajánlatot, ha egyáltalán léteznek. (Nem nem érdekel, hogy 1-2-3-4-5-10 év lekötéssel milyen kamatokat ígérnek. Négy hónapra van lekötve 7%-kal.)

2012. aug. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!