Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építőmérnök vagy építészmérnök?

Építőmérnök vagy építészmérnök?

Figyelt kérdés

A következő tanévem lesz az utolsó a gimnáziumban, 13.-os leszek (nyelvi előkészítős voltam).

BME-n szeretnék továbbtanulni, de egyenlőre fogalmam sincs, hogy melyik szakon. Fizikát eddig nem nagyon szerettem, 2 évig szörnyű tanárunk volt, de az utolsó évben új tanárt kaptunk, és mostanra már az egyik kedvenc tantárgyam lett. Matek szintén jól megy, persze még mindkettőből bőven van mit pótolnom/ tanulnom.

Mindkettő szak tetszik, és nem tudom, hogyan dönthetném el, melyiket jelöljem be elsőnek..

Melyik szakon milyen tárgyakat kell tanulni?

Melyiken buknak meg többen?

Mik a lényegesebb különbségek köztük?

Elsősorban BME-s diákok véleményére lennék kíváncsi, vagy olyanokéra, akik már elvégezték vmelyik szakot, vagy egyszerűen csak értelmesen tudnak válaszolni.

Köszi szépen előre is!:)



2012. aug. 1. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:

építő mintaterv: [link]

építész mintaterv: [link]

építész tárgyleírások: [link]


Építészhez van rajzfelvételi, azon nagyon sokan el szoktak bukni. Utána is nagyon sok (akár szabadkézi) rajzos tárgyuk van. Építőn csak műszaki rajz van, ami tanulható, nem kell hozzá kézügyesség, ott viszont nagyon sok a fizika. Hogy melyiken buknak meg többen, azt nem tudom, de nem hiszem, hogy számítana. Azt szokták mondani, hogy az építő számol, az építész rajzol (nem tudom, hogy ez a valóságban mennyire igaz). Remélem, tudtam segíteni.

2012. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a linkeket.:))
2012. aug. 3. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

én idén kezdem az építészkart. a rajz alkalmasságira készülj fel ha tényleg ide szeretnél akkor melegen ajánlott az egyetem által meghirdetett rajz előkészítő. én is jártam és nagyon nagyon jó volt.


épk-n sokat kell rajzolni persze. de sok más tárgy van amit szintén teljesíteni kell és nem rajzos...


émk kicsit nehezebb lenne nekem ( nem is jelöltem meg) sok statika meg matek van. ha szeretsz számolni akkor hajrá


ja és még valami. emeltezz matekból és fizikából. lehet hogy nem lesz olyan jó eredményed mintha csak 2 közepet tennél, de feleannyit fogsz szenvedni mint azok akik csak középszinteket csináltak...nem nehéz bekerülni.de bent is kell maradni

2012. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van: könnyű bekerülni, bent maradni nehezebb.

Én építészként végeztem, nem egy nyaralás-buli szak, de meg lehet csinálni, ha csúszol, az sem akkora tragédia.

2012. aug. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam rajta h mennék a BME-s rajzos előkészítőre.:)

Eddig külön rajztanárhoz jártam, de akkor jövőre lehet, hogy csak a BME-sre megyek majd. Vagy azért magántanárhoz is menjek?:/

2012. aug. 3. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!