Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel vagy...

Pénzügy és számvitel vagy építészmérnök?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok és ezen a 2 lehetőségen gondolkozom

2012. jan. 12. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó pénzügy-számviteles diplomával (értem ezalatt a BCE diplomáját) mindig lesz munkád, és mindig jól fogsz keresni.


Az építőipar haldoklik, azt nem ajánlom. HR-esként tapasztaltam az elmúlt évben, hogy egy építőipari cég titkárnői (!) állására 40, azaz NEGYVEN diplomás építészmérnök jelentkezett...

2012. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
pénzügy számvitelre sajnos szeptemberrtől kb. lehetetlen lesz bejutni, szóval építészmérnök mellett voksolok
2012. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Pénzügy-számvitelre sem lesz lehetetlen bejutni, de tény, hogy nagyon kell rá törekedni. Ugyanakkor aki nem törekvő típus, az bármilyen szakot végezhet, nem lesz sikeres, elismert a szakmájában. Jó, vagy nem jó, vitatkozhatnánk, de a mai világban az érvényesül, aki törekszik és küzd és csinálja. Úgy viszont fog tudni érvényesülni, legyen közgazdász vagy bölcsész diplomája. 1. voltam.
2012. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
engem a Debreceni Egyetem érdekelne egyébként
2012. jan. 12. 16:19
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
A debreceni egyetemen nem valami magas színvonalú sem az építészmérnök, sem a pénzügy és számvitel szak. Meg az se biztos hogy indul államilag finanszírozott képzés pénzüny és számvitel szakon. Szerintem pestre menj ha vinni akarod valamire.
2012. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Pénzügy és számvitel-lel biztos lesz munkád, és könnyebb elvégezni, mint az építészmérnökit.
2012. febr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Kedves első válaszoló!

Az építőipar nem haldoklik, hanem hullámvölgyben van, igaz már évek óta.

Építeni mindig is fognak, amíg a kőműves nem fog tervezni, addig a jó építészmérnököknek mindig lesz munkája.

2012. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pénzügy-számvitelre miért lenne lehetetlen bejutni? Meghúzták hogy 460 pont a a bejutási küszöb, ami piszok magas (de ha van ennyije valakinek akkor felveszik mert nem sokan tudják ezt teljesíteni), de fizetősre attól lehet menni simán. Itt minden válaszoló úgy ad választ mintha senki sem iratkozhatna be önköltségesen egyetemre, és már azt is látja hogy a kérdezőnek vagy családjának mik a lehetőségei anyagilag. Lehet hogy simán belefér valakinek az a 190.000/félév a költségvetésébe amibe a szak kerül.

Egyébként én is a mérnök pályára szavazok, ha ez a két opció, mert abból nincs túlképzés, max az építőipar van most hullámvölgyben, de ez nem tart örökké. Közgazdászból meg tényelg rengeteget képeztek az elmúlt 10 évben és véges a felvevőpiac aki munkát tud adni. Attól függetlenül aki ügyes el tud helyezkedni, mindig van üresedés, csak keresgélni kell egy darabig.

Aki Budapesti képzést tartja csak jónak, az téved hogy csak azzal lehet érvényesülni, és törtetőnek kell lenni. Lehet hogy pont attól nem fogsz sehol megmaradni mert törtető vagy, nem egy szimpatikus emberi vonás. Persze egészséges önbizalom nem árt, de törtetni? Hova fajzik el a világ?

2013. júl. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!