Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meddig lehetne még elkezdeni...

Meddig lehetne még elkezdeni az iskolát? Esetleg már nem is vesznek fel nappalira?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Lassan 20-éves vagyok, és sajnos otthagytam az iskolát 10.-ben, és így persze nem engedtek át, mert félévkor hagytam ott. Sajnos Én is h*lye voltam, de más okai is voltak, hogy otthagytam. Most viszont szeretnék újra járni, de nappali tagozatra..(Nem OKJ-re gondoltam) Kérdés csak az, hogy engem még felvennének egyáltalán oda? Ha fel is vennék, akkor 10.ben kezdeném megint? Valaki elmondaná ezt nekem? Ha lehetséges akkor hozzáértők válaszát várom... Előre is köszönöm!



2012. júl. 31. 16:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mehetnél intenzív érettségire de nincs meg a 10-dik osztályod. Így igen a 10 osztályt előröl kezdened. Lehet még a 9.-dik osztályból is vizsgát kell tenned. Szerintem meny el egy suli ügyeleti napjára és ott érdeklődj.
2012. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az szívás lenne...
2012. júl. 31. 17:17
 3/16 anonim ***** válasza:
Meny be érdeklődni, de kell az érettségihez az első év is így azt úgyis meg kell tanulnod.
2012. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A 9. osztályod akkor megvan, igaz? A bizonyítványod is megvan róla? Ha nincs, azt kérd ki a volt iskoládtól. Akkor elvileg azzal már nem nagyon zaklathatnak, legfeljebb akkor, ha olyan tárgyat is tanítottak 9.-ben az új iskoládban, amit te nem tanultál, akkor különbözeti vizsga van.

Egyébként azt hiszem, van valami korhatára a nappalin való tanulásnak, de sajnos nem tudom pontosan, hogy mennyi. Mármint középszinten. De biztos be akarnál ülni a 15-16 évesek közé 20 évesen?

De egyébként amikor én jártam estire, akkor úgy emlékszem, volt felnőttek számára is nappali tagozat, ide főleg szakmunkás után jöttek sokan érettségizni, de ők a tizenegyedik osztállyal kezdték.

2012. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"De egyébként amikor én jártam estire, akkor úgy emlékszem, volt felnőttek számára is nappali tagozat, ide főleg szakmunkás után jöttek sokan érettségizni, de ők a tizenegyedik osztállyal kezdték."


Ez nem így van. Erre írtam, hogy mehetnél inzertív érettségire ha meglenne a 10.-dik osztályod. Mert ahhoz az a feltétel. De nem a tizenegyedikes anyaggal kezdik, hanem a kilencedikessel. Egy félév alatt végeznek el egy évet. Így jön ki a a négy félévre a négy év.

2012. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ez az ami miatt meggondolandó, hogy 15-16 évesekhez be kéne ülnöm 20 éves fejjel.. Én is tudom, hogy van hozzá korhatár, de az nem tudom, hogy mennyi. 22 azt hiszem, de nem vagyok benne biztos, majd utána nézek.
2012. júl. 31. 18:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Menny akkor estire.
2012. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
9. persze meg van, meg van róla minden. 10. fél év is meg van, de onnantól semmi.
2012. júl. 31. 18:19
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ez nem így van. Erre írtam, hogy mehetnél inzertív érettségire ha meglenne a 10.-dik osztályod. "

Te jártál oda, vagy én? Nem a 9.-es anyaggal kezdték, hanem a 11.-essel, mint ahogy mi is, csak mi estin. Mivel nekünk is már megvolt a 10. osztályunk, egyszerűen ott folytattuk, ami még hiányzott.

2012. júl. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na akkor ebbe sulinként nagy különbség van. Mert én ilyenre jártam, és a kilencediktől kezdtük. Akkor honnan tudtad a 9-10.-dikes anyagot, mert azért amit 3-4 éve tanultál az nem olyan biztos, hogy emlékszel rá.
2012. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!