Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyikkel járnék jövőre...

Melyikkel járnék jövőre jobban? Adóigazgatási szakügyintéző vagy igazgatásszervező?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek végzős és 2 két szak érdekel a legjobban. Az első FSZ képzés, míg a 2. alapképzés. Szerintetek melyikkel van több esélyem elhelyezkedni? :)
2012. júl. 24. 21:13
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%

könyvelő ezek közül egyikkel sem lehetsz.

igazgatásszervező ugye 3 éves alapképzés+2 év mesterképzés. ezzel dolgozhatsz a közigazgatásban,multiknál,bankoknál a jogi részlegen stb.

pont az a lényege a diplomának,hogy nagyon sokrétű tudást ad. és nem, ez nem büfészak. azért,hogy elvégezd elég kemény anyagokat kell megtanulnod és teljesítened a vizsgákat, legalábbis itt a DE-n.

elhelyezkedés pályakezdőként sosem könnyű (sem ezzel,sem már diplomával), de nem lehetetlen.

2012. júl. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Na végre valaki, aki e szak mellé áll :D Mesélnél a szakodról? :)
2012. júl. 27. 12:21
 13/17 anonim válasza:
Én is megvédeném az Igazgatásszervező szakot, mert látom hogy elég sokan szidják itt a gyik-on és "büfé szaknak" állítják be, pedig ez nem igaz.
2012. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
mesélek róla szívesen,de konkrétan mire vagy kíváncsi?:D
2012. aug. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

NYME-GEO-n végeztem az igazgatásszervezőt. Sok-sok jog, ami, ha érdekel, nagyon jó lehet, és az életben sem feltétlenül vezetnek meg. :D

Ha nem szeretsz leülni, és tanulni (nem feltétlenül magolni!!!), akkor felejtős. Vizsgán kérdezhetnek gyakorlati példát, amit, ha magolsz, és nem érted, akkor bukta.

Az elhelyezkedés szerencse kérdése. Nekem összejött, sok ismerősömnek nem. Netto 115-öt keresek. A mestert nem csináltam meg, sokan azt is mondják, hogy nagyobb lesz a tudásanyagod, de jobb elhelyezkedést nem feltétlenül biztosít. Hangsúlyozom: SZERENCSE.

Ha FSZ-re mész, és meggondolod magad egy-két tárgyat talán be tudsz számíttatni. Nálunk nem volt olyan sok pénzügyi tárgy mondjuk.

2012. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is az IGSZ mellé állok. Nehéz szak. Aki azt állítja, hogy könnyű, azzal elvégeztetném. Megnézném, hogy hogyan boldogul az alkotmány- vagy büntetőjoggal.
2012. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
figyi.. könyvelőnek semmiképp sem tudsz egy igazgatásszervezőivel elmenni, mert jobbára az ég világon semmi köze a kettőnek egymáshoz... oda GTK Pénzügy és számvitel szak KELL! onnan továbbszakosodni az alapdiploma után, ami még + 2 év és akkor lehetsz könyvelő..
2013. jan. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!