Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mérnöki végzettséggel...

Milyen mérnöki végzettséggel lehet a legkönnyebben elhelyezkedni, és melyiknek van leginkább jövője?

Figyelt kérdés
Most leszek végzős, jövőre érettségizem, és a továbbtanulás szempontjából tettem fel a kérdést. Abban már biztos vagyok, hogy mérnöki pályán tanulok tovább, hogy milyenen azt még nem tudom pontosan. Amik szóba jöhetnek: gépészmérnök, mechatronikai mérnök, energetikai mérnök, környezetmérnök, villamosmérnök. Melyikben látjátok a legnagyobb jövőt? Melyikkel érdemes továbbtanulni? A válaszokat előre is köszönöm
2012. júl. 22. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
gépész és villamos. De mechatro is biztos érdekes lehet. Talán a gépész a legjobb választás, de mindenképpen azt tanuld amelyik a legjobban érdekel, mert különben szenvedés lesz az egész (jó mondjuk amúgy is mer sok a töltelék tárgy)
2012. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 reptoid ***** válasza:
86%

"jó mondjuk amúgy is"


Ha választ lehetne like-olni...

2012. júl. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom belőled is a tapasztalat beszél :D én is mérnöki szakon tanulok és mocskos sokat kell szenvedni...
2012. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen gépész-és villamosmérnök, amiben van jövő (emellett még az informatikus). A többi eléggé megjósolhatatlan, bár azért jelenleg a mechatronikai és energetikai mérnökben is van lehetőség. A környezetmérnökit viszont biztosan felejtsd el!!
2012. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Leginkább az energetikai mérnök felé hajlok, de szeretnék olyat választani, amivel biztos a jövőm, és ezért lehet inkább gépész/villamos lesz belőle.
2012. júl. 23. 00:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az energetikával jól jársz az biztos, nagy lóvék keringenek ott. A villamosmérnökök egy szép hányada is afelé orientálódik, nem véletlenül.
2012. júl. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Legátfogóbb ezek közül a mechatronika (lásd a szó jelentését és eredetét) - és így szerintem oktatási szempontból is nehéz; a gépészet "csupán" gépészet. Így aztán nehéz egy jó és használható mintatantervet összerakni, de szokott ez sikerülni - többnyire, de mindenhol vannak gyermekbetegségek; hogy az intézmények egymás közötti lenézését és fúrását már ne is említsem. Azt mondanom sem kell, hogy normális intézményben egyik sem egyszerű. A gépész- meg a villamosmérnök is amolyan "Jolly Joker", szerintem jól eladható mindkettő...
2012. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

tényleg villamos és gépész a legkeresettebb. de ki tudja 3-5 év múlva, mire végzel még mindig azok lesznek-e.

nézd csak meg, 10-12 éve óriási szükség volt idegennyelven jól beszélőkre, most meg a kutyának se kell a sok anglisztika meg germanisztika szakos. egyébként a mechatronikai vagy vegyészmérnökivel se leszel sokáig meló nélkül.

2012. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

gépész és villamos

mindig is szükség lesz rájuk és nem igazán van belőlük túlképzés. egy ország gazdaságát mindig is az ipara fogja meghatározni, az iparban pedig talán a legfontosabb szakmák a gépész- és a villamosmérnök. (szerintem több állás szabadul fel/létesül mint ahány ember diplomázik szóval ez még jó pár évig hiányszakma lesz)

a mecha és az energetika is jó, azokkal sem vészes az elhelyezkedés (főleg ha jó helyen csinálod őket). környezetmérnököt tényleg felejtsd el. :)

2012. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Elég sokat változott a világ.. Én gépészként végeztem BME-n és nem volt eby leányálom :). Véleményem szerint a villany és infó kar a legnehezebb az általad felsoroltak közül. Az energetikai mérnök pedig a lehető legjobb választás.. én is arra mennék ha most jelentkeztem volna :)..


Végzés után meg ne nagyon bízd el magad.. Pályakezdőként kegyetlen nehéz elhelyezkedni, ismeretség, "rokonok és haverok" nélkül mérnökként. Szinte mindenhova 2-3 év adott szakterületen eltöltött szakmai gyak-ot kérnek, emellett német és/vagy angol "beszélt" nyelvtudás sem árt. Az sem mindegy, hogy végzés után hol élsz. Sok ismerősöm hazaköltözött Pestről és baromi nehezen találnak állást. Szét van szakadva az ország. Keleten és Északon még mérnökként sem könnyű elhelyezkedni, míg Nyugat-Mo.-n temérdek betöltetlen állás van. Én is gondolkoztam, hogy Nyugat-Mo. kellene állást nézni, mert itt Észak-Mo.-n elég gáz a helyzet.. Szóval nem egyszerű a választás. de hajrá

2012. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!