Hogyan lehet megtanulni vizsgaidőszakban több száz oldalt?
Valaki válaszoljon nekem, mert sok kérdést feltettem ezzel kapcs., de senki nem írt rá semmit. Nincsenek egyetemisták?? Vagy mindenki puskázik?? :)))XDXD
Naa, komolyan. Én jogásznak készülök szeptembertől, és el nem tudom képzelni, hogyan fogom megtanulni azt a sok száz oldalt... A párom is mondta, hogy az nem is igazi tanulás, inkább csak memorizálás!! Hogy is van ez?? És aki tud magolni, mondja el nekem, mi a titka!!!
Köszi a választ!!!
Szerintem sincs értelme magolni, mert akkor az ember nem érti meg... Én meg azt szeretem a jogban, hogy megértem elsőre az összefüggéseket, és amatőr szinten min. 15 éve történelem kutató vagyok, ami kiegészíti a jogi tanulmányokat!!!
Tudsz még értékes tippeket adni?? ELTE-re jelentkezem!!! Itt a mél címem: armani.girl@citromail.hu!!!! ÍA tippeket előre is köszi!!!
Paragrafusszámokat soha nem kell megjegyezni - néhány kivétel van de az elenyésző, ha valamelyiket kérik nagyon egyszerű akár ha könyvből tanulsz mindig olvasd hozzá a törvényt is és egy idő után magától rögzül.
Biztos egyén-egyetemfüggő is a dolog de nálunk igen keményen meg kell tanulni az anyagot, bizony van amit szó szerint be kell magolni, és egy idő után automatikusan megszokja az ember hogy 500 oldalas könyveket kell elsajátítania.:) Ahogy az előző is írta, inkább azon múlik, hogy ne az utolsó pillanatban kezd el tanulni hanem amennyire lehetséges év közben is legalább a felismerés szintjén foglalkozz az anyaggal.
Sok száz oldalt nem olyan nehéz rövid idő alatt megtanulni, mint ahogy azok gondolják, akik még nem próbálták. Csak számold ki: mondjuk egy 500 oldalas könyvet mennyi idő alatt lehet megtanulni? Ha óránként megvagy 10 oldallal, akkor napi 10 óra tanulással megvan naponta 100 oldal, így öt nap alatt megvagy 500 oldallal, ismétléssel együtt mondjuk egy hét. Óránként 10 oldal az 6 percenként egy oldal, ami az anyag nehézségétől függően reális lehet. Plusz az 500 oldalas vizsga az a legnehezebb lesz, annál lesznek jóval rövidebb anyagok is.
Szinte minden egyetemista így tanul, de ennek az a hátránya, hogy a vizsgaidőszak után két héttel már szarra sem emlékeznek az anyagból. Úgyhogy elvileg az a helyes megoldás, ha már szorgalmi időszakban tanulsz vizsgákra. Mondjuk én olyan élő egyetemistát még nem láttam, aki szorgalmi időszakban vizsgára tanult...
Általános és középiskolai tanulmányaim alapján:
Sosem a szavakat, mondatokat jegyezd meg, hanem a tartalmukat.
pl.:
Ptk.80. § (1) A személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos bármiféle visszaélés.
(2) Képmás vagy hangfelvétel nyilvánosságra hozatalához - a nyilvános közszereplés kivételével - az érintett személy hozzájárulása szükséges.
(3) Az eltűnt, valamint a súlyos bűncselekmény miatt büntetőeljárás alatt álló személyről készült képmást (hangfelvételt) nyomós közérdekből vagy méltánylást érdemlő magánérdekből a hatóság engedélyével szabad felhasználni.
Ebből elég annyit megjegyezni, hogy bárkiről olyan anyagot akar valaki lehozni, ami alapján az illető felismerhető, ahhoz az engedélye kell. + Ha eljárás folyik az illető ellen akkor a hatóság adja ki az engedélyt.
Ezt így jóval könnyebb megjegyezni, mint magolással. A tartalom után, idővel beugrik a szó szerinti szöveg is.
Megkellett valamit tanulnom, akkor részekre bonta, 1-1 mondatban összegeztem a lényeget. Később elég volt szavakat felírnom a papírra és mehetett a "rizsa".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!